بابانوئل كيست؟

Santa Who

با توجه به روزهای کریسمس حتما برای شما هم این سوال پیش اومده که ربط بابانوئل و کریسمس چیه پس با آسمونی همراه باشید تا بابانوئلو بیشتر آشنا شوید.

اسقف کلیسای شهر میرا در آسیای صغیر (آناتولی) شخصی بود به نام «سن نیکلاس» یا سانتا کلاوز که در قرن چهارم میلادی زندگی می کرد. سن نیکلاس 8 گوزن داشت که با آنها به مناطق گوناگون می رفت و به مناسبت های مختلف به بچه ها هدیه می داد.

یک بار که به ایتالیا رفته بود متوجه شد که اشراف زاده ای در آنجا فقیر شده و هیچ پولی برای تأمین هزینه عروسی سه دخترش ندارد. او تصمیم گرفت که به این خانواده کمک کند و یک کوله پر از سکه های طلا را از کنار درز پنجره به داخل خانه آنها بیندازد.
شب اول و دوم با موفقیت کارش را انجام می دهد، اما شب سوم پنجره بسته بود و او مجبور شد از راه دودکش شومینه، کیسه سکه را به داخل خانه بیندازد.

پس از درگذشت او، تعدادی از کشیشان هدیه دادن به بچه ها را ادامه دادند و این سنت حفظ شد. کشیشان برای یادآوری خاطره سن نیکلاس سوار بر اسب سفید یا قاطر سفید شده و به بچه ها هدیه می دادند.

به این ترتیب «بابانوئل» به عنوان یکی از نمادهای اصلی شب کریسمس یعنی شب میلاد عیسی مسیح (نوئل به معنی میلاد) با ظاهر یک پیرمرد چاق با زیش سفید بلند و لباسی قرمز برای بچه ها هدایایی می آورد. البته فقط برای بچه های خوب !!

هنگام کریسمس، مردم جوراب ها را در انتظار بابا نوئل می آویزند. زیرا اعتقاد بر این است که سن نیکلاس کیسه را از دودکش طوری انداخته که داخل جورابی افتاده که برای خشک شدن به کنار شومینه آویخته بودند !

باز هم کریسمس رو به شما تبریک میگیم.

اگر دوست دارید الان که همه شور کریسمس و سال نو میلادی رو دارن اطلاعاتتونو بیشتر کنید در این زمینه و مطالب مربوط به کریسمس را بخوانید، پس به بخش کریسمس در پورتال آسمونی از طریق لینک زیر مراجعه کنید:

کریسمس

ثبت نظر درباره «بابانوئل كيست؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید