بیوگرافی سیمین غانم خواننده زن ایرانی

بیوگرافی سیمین غانم خواننده زن ایرانی

SIMIN GHANEM

زادروز : 1323
محل تولد :تنکابن، مازندران
شغل /سبک : خواننده پاپ ایرانی، سنتی ایرانی

سیمین غانِم خواننده زن ایرانی است. از جمله آثار معروف غانم می‌توان گل گلدون من، سیب ، مرد من و قلک چشات را نام برد.
سیمین غانم در سال 1323 از پدری تهرانی و مادری اهل ساری در شهر تنکابن زاده شد.سیمین غانم از 9 سالگی در جشن‌های مدرسه می‌خواند.غانم در سال 1341 در مسابقه‌های آموزشگاه‌های ایران در رشتهٔ آواز اول شد.

SIMIN GHANEM(2)

نخستین اجرای تلویزیونی سیمین غانم ترانهٔ موج خروشان با تنظیم استاد مرتضی حنانه و تهیه عباس زندی در سال 1347 بود. سیمین غانم فعالیت رسمی خود را از 25 سالگی و در سال 1348 آغاز کرد.
سیمین غانم دوره موسیقی سنتی و ردیف را زیر نظر استاد محمود کریمی گذراند. مدتی نیز نزد استاد مرتضی حنانه قواعد موسیقی و سلفژ را آموخت و با استاد علی تجویدی نیز در زمینه موسیقی کار کرد.

SIMIN GHANEM(1)

معروف‌ترین ترانه سیمین غانم گل گلدون من نام دارد که سروده فرهاد شیبانی و ساخته فریدون شهبازیان است. صدای سیمین غانم که در محدوده کنتر آلتو قرار میگیرد، صدایی است گیرا، قوی و پر طنین. او در بیان و القا اوج و حضیض های عاطفی غوغا می کند.
غانم بیش از دو دهه در سال‌های پس از انقلاب 57 از خوانندگی باز ماند. نخستین کنسرت او پس از انقلاب در مهرماه 1378 در سینما صحرا در تهران برگزار شد. در حال حاضر سیمین غانم به همراه خانواده اش در ایران به سر می‌برد و گهگاه به اجرای کنسرت می‌پردازد.

ثبت نظر درباره «بیوگرافی سیمین غانم خواننده زن ایرانی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید