بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی آغاز شد

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی آغاز شد

Twenty-eighth began Khwarizmi International Award

1393/12/12

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی صبح امروز 12 اسفندماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمع دیگری از مسوولان در سالن اجلاس سران آغاز شد که طی آن از 17 طرح برتر داخلی و خارجی این دوره از جشنواره و نیز طرح‌های به تولید ملی رسیده سنوات گذشته تقدیر می‌شود.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران همه ساله در راستای انجام ماموریت‌ها و به منظور تقدیر از محققان و ارائه دهندگان طرح‌های برتر فناورانه، اقدام به برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی می‌کند.

شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، مخترعان، نوآوران و فناوران، ایجاد بستری برای همکاری‌های علمی و فناوری میان مراکز علمی و پژوهشی، تعامل و گفت‌وگو میان اندیشمندان داخلی و خارجی و حمایت‌های مادی و معنوی از برگزیدگان از جمله اهداف جشنواره‌های بین المللی خوارزمی است.

در این دوره از جشنواره 594 طرح ارسال شده که از این تعداد 243 طرح از سوی محققان خارجی و ایرانیان مقیم 47 کشور در 16 گرایش بوده است.

بیشترین طرح‌های ارسالی در حوزه زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی با 80 طرح بوده است و پس از آن گرایش برق و کامپیوتر و کشاورزی و منابع طبیعی با 69 طرح قرار دارد.

بر اساس این گزارش، کمترین تعداد طرح‌های ارسالی نیز مربوط به گرایش هوافضا با 10 طرح است.

در بخش مکانیک این دوره از جشنواره 62 طرح، صنایع شیمیایی 58 طرح، علوم پایه 45 طرح، علوم پرشکی 35 طرح، فناوری نانو 30 طرح، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات 23 طرح، مواد و متالورژی و انرژی‌های نو 22 طرح، عمران 20 طرح، مکاترونیک 17 طرح، صنایع و مدیریت فناوری 14 طرح و هنر و معماری 13 طرح عرضه شده است.

در این دوره از جشنواره نیز طرح‌های برگزیده سنوات گذشته که موفق به تولید در سطح ملی شدند نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند که این بخش شامل 27 طرح است.

همچنین از میان 594 طرح ارسال شده به جشنواره پس از داوری 17 طرح که شامل 10 طرح داخلی و 7 طرح خارجی است مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

در این دوره از جشنواره بین‌المللی خوارزمی 14 نهاد بین المللی از جشنواره و برگزیدگان آن با اهدای جوایز نقدی، ارائه گواهینامه، تندیس و مدال حمایت به عمل می‌آورند.

ثبت نظر درباره «بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی آغاز شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید