برنامه نود 17 آذر 1393

1393/09/18

به گزارش آسمونی برنامه نود این هفته از ساعت 22:40 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 2:22 بامداد سه شنبه پایان یافت.

سئوال پیامکی برنامه این هفته به بهترین بازیکن فوتبال ایران در دو ماه اخیر اختصاص یافته بود.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود.

گزارشی از ترین های لیگ برتر فوتبال پخش شد که در آن توضیحات لازم در این خصوص داده شده بود که پرسپولیس بهترین تیم در خارج از خانه و کاوه رضایی پنالتی گیر ترین بازیکن از آن جمله بودند.

گزارش نود درجه پخش شد که طی آن اتفاقات اخیر لیگ ایران با ادبیاتی طنز به تصویر کشیده شده بود.

گزارشی از دیدار تیم های پیکان - سپاهان، فولاد خوزستان - تراکتورسازی، حاشیه ها و مصاحبه های مربیان و بازیکنان تیم ها پخش شد.

خطیبی: بازیکنان با هواپیما به تهران آمدند نه با اتوبوس!

رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد دیدار تیم های فولاد و تراکتورسازی گفت: محسن دلیر 3 کارته شده و در شش بازی شرایط خوبی نداشته است، من وی را به خوبی می شناسم و در بازی های اخیر بازی خوبی نداشت. میخواستم به وی شوک وارد کنم و بگویم باید ارزش پیراهنی که بر تن کرده است را بداند.

وی ادامه داد: به خاطر اینکه کیفیت کارمان را بهتر کنیم تغییراتی در تیم داشتیم. ما بازیکنان را با هواپیما به تهران فرستادیم و اتوبوس در کار نبود.

وی ادامه داد: من طی این 4 سال 15 بازیکن را به لیگ برتر معرفی کردم و کسی این موفقیت ها را نمی بیند و فقط کاستی ها به چشم می آید که به دور از انصاف است.

خطیبی در مورد اینکه چه زمانی با عیسی اندوی دروازه بان جدید این تیم مذاکره کردند، گفت: نظمی قبل از بازی فولاد اول لیست خواست و من هم در لیستی که به او دادم نفراتی را معرفی کردم که یکی از آنها اندوی بود. قرارداد او را بسته‌ایم و قرار است پاسخ تست پزشکی‌اش هم بیاید در این 50 روز اگر آماده هم نباشد او را آماده خواهیم کرد.

خطیبی در پایان گفت: هواداران بدانند ما در نیم فصل دوم تیمی متفاوت خواهیم داشت و نتایج خوبی بدست می آوریم.

گزارشی در خصوص جوانگرایی و مربیان موفق لیگ برتر پخش شد که در آن به عملکرد رسول خطیبی جوانترین مربی لیگ و همچنین تیم تراکتورسازی، علیرضا منصوریان و تیم نفت تهران، یحیی گل محمدی و تیم ذوب آهن اشاره شده بود.

گزارش تقویم نود پخش شد که تولد علیرضا منصوریان و همچنین تولید نخستین اتومبیل جهان و درگذشت مرحوم منوچهر نوذری در این هفته اتفاق افتاده بود. در همین گزارش، مصاحبه ای با اعضای تیم قطع عضو صورت گرفت که این عزیزان از مشکلات خود صحبت می کردند. سالروز سقوط هواپیمای حامل خبرنگاران صدا و سیما نیز همین هفته است.

گزارشی مفصل از دیدار تیم های پرسپولیس - ذوب آهن، حاشیه ها و صحبت های مربیان، بازیکنان و هواداران دو تیم پخش شد.

داوری این دیدار توسط کارشناس برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

آماری از جام حذفی فوتبال به تصویر کشیده شد.

گزارشی در مورد بیماری سرطان و نزدیکی این بیماری به سایر افراد تهیه شده بود که در آن آماری از این بیماری ارائه شد که رشد این بیماری در ایران آماری نگران کننده دارد. بیماری که بسیاری از عزیزان ما را از بین برده است. البته در این میان از بازیکنانی یاد شد که بر این بیماری غلبه کرده اند.

دکتر علی مطلق رییس اداره سرطان وزارت بهداشت روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد موارد ابتلا به سرطان و آمار این بیماری در ایران و جهان اظلاعاتل ارائه داد. وی افزود: محیط آلوده در این میان نقش بسزایی برای رشد سرطان دارد.

وی ادامه داد: در مورد این بیماری و برای جلوگیری از آن باید همه خود را مسئول بدانند و علاوه بر مسئولان، مردم نیز در این میان نقش زیادی دارند.

جاسم کرار یا کرار جاسم؟! / کرار: کریمی را دوست دارم

کرار جاسم بازیکن خارجی استقلال میهمان برنامه نود این هفته بود. وی در مورد حضورش در تیم ملی عراق توضیحاتی ارائه کرد.

کرار در مورد "صدام" گفت: در آن زمان محدودیتمان بیشتر بود، من اهل نجف و شیعه ام و ایران را دوست دارم.

وی گفت طرفدار تیم خارجی رئال مادرید هستم.

کرار گفت: متولد 1987 هستم و کوچکترین بازیکنی بودم که در تیم ملی بازی کرده بودم. بعد از جام ملت های آسیا از آیندهوون هلند پیشنهاد داشتم.

وی در مورد انداختن های خود روی زمین گفت: وقتی ضربات شدیدی میخورم برای اینکه کمتر آسیب ببینم خودم را به زمین می اندازم.

کرار در مورد هدبند خود گفت: از زمانی که موهایم بلند شد هد بند می زنم و فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد.

وی در مورد عصبانیت های خود در خلال بازی گفت: من عصبانی نمی شوم و بالاخره بعضی عصبانیت ها طبیعی است و برخی رفتارها به من ارتباطی پیدا نمیکند، مثل تصمیمات داور.

وی در مورد تماشاگران تبریزی گفت: تماشاگران تراکتورسازی را دوست دارم و اگر روزی هم فوتبال بازی نکنم هواداران تبریزی و تراکتور را دوست دارم.

کرار در مورد موهای بلند خود نیز گفت: من موهای بلند را دوست دارم و قصد ندارم آن ها را کوتاه کنم.

وی در مورد مجتبی جباری نیز اظهار داشت: جباری از بهترین بازیکنان ایران است. کرار در خلال صحبت های خود برخی کلمات فارسی را بیان میکرد که جالب توجه بود.

فردوسی پور مجری برنامه نود اصرار داشت که کرار جاسم فارسی را به خوبی می داند و به شوخی می گفت بهتر است کرار فارسی صحبت کند و خودش عربی!

کرار جاسم در مورد گلهایی که در دیدارهای مختلف زده بود توضیحاتی ارائه داد.

وی گفت: از هواداران استقلال می خواهم پشت تیم خود باشند و با یک شکست پشت تیم خود را خالی نکنند.

وی در پایان گفت: علی کریمی را دوست دارم، وی بازیکن بزرگی است و حتی در قطر نیز رو در روی وی ایستادم و بازی کردم.

آمار سئوال مسابقه پیامکی برنامه نود پس از گذشت بیش از 130 دقیقه از آغاز برنامه:

غلامرضا رفیعی نیز وارد استودیو شد.

علی رغبتی دبیر کمیته نظارت بر مربیان خارجی روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص کرانچار گفت: سابقه حضور وی در باشگاه سپاهان نشان می داد که رفتار وی با شئونات اسلامی مغایرت داشت.

وی در مورد دائم الخمر بودن کرانچار نیز گفت: این مسئله صحت دارد و کرانچار در رختکن و محل تمرین نیز این کار را تکرار کرده بود و درخصوص این مسائل مشکلاتی را بوجود آورده بود. سال آخری که وی در سپاهان بود مشکلاتش بیشتر شده بود و از همین رو کارت مربی گری وی به سختی صادر شد.

وی ادامه داد: ما در بخش فنی برای انتخاب مربیان خارجی دخالتی نداریم.

نصیرزاده در ادامه برنامه صحبت هایی در خصوص اساسنامه ارائه کرد که رغبتی نیز در این باره توضیحاتی بیان کرد.

نصیرزاده همچنین در مورد بازی بدون تماشاگر لیگ گفت: من موافق این مسئله نیستم چرا که این موضوع سبب می شود علاقه مندان به فوتبال کاهش یابند و این خوب نیست.

رفیعی نیز درباره محرومیت پرسپولیس در لیگ مسائلی را عنوان کرد.

با توجه به کمبود وقت برنامه صحبت های نصیرزاده و رفیعی به هفته آینده موکول شد.

در پایان نظرسنجی این برنامه در خصوص انتخاب بهترین بازیکن دو ماه اخیر و با شرکت بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر مهدی طارمی از پرسپولیس با نزدیک به 40 درصد آرا اول شد.

برنامه این هفته نود ساعت 2:22 بامداد سه شنبه پایان یافت.

ثبت نظر درباره «برنامه نود 17 آذر 1393»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید