چگونه از افتادگی پلک جلوگیری کنیم ؟

چگونه از افتادگی پلک جلوگیری کنیم ؟

هر روز جلوي آينه مي‌ايستيد و از قيافه‌تان ايراد مي‌گيريد؟ از اين‌كه يكي از پلك‌هايتان دو صدم ميلي‌متر پايين‌تر از آن يكي است حرص مي‌خوريد؟ خيلي‌ها با وجود اين‌كه مشكل جدي هم ندارند، بدون معطلي خود را به زير تيغ جراحي مي‌سپارند اما واقعا كي و چگونه بايد افتادگي پلك را درمان كرد؟ اگر شما هم دچار افتادگي پلك هستيد يا تصور مي‌كنيد اين طور است و قصد داريد جراحي كنيد، دست نگه داريد؛ چرا كه متخصصان بر اين باورند: «امروزه عمل‌‌ جراحي افتادگي پلك طرفداران خاص خودش را دارد، اما شايد خيلي‌ها ندانند كه اگر مشكل‌شان چندان جدي نيست، اين گونه جراحي‌هاي غيرضروري تا چه حد ممكن است برايشان مضر باشد و حتي به چشمان‌شان هم آسيب‌هاي جدي‌ برساند.»

افتادگی پلک

با آسمونی همراه باشید

علل افتادگی پلک

  -نقص مادرزادی

  -روند عادی پیری

  -آسیب عصب

  -مشکل پزشکی مرتبط با بیماری

  -وجود گل مژه

  -سردرد و میگرن

  –جراحی چشم

تمریناتی موثر برای کاهش افتادگی پلک

 -دو انگشت خود را در دو طرف شقیقه ها قرار داده و کمی فشار دهید.بلافاصله چشم ها را باز و بسته کنید.این تمرین را 10 بار تکرار نمایید.

 -صاف بنشینید و اول به روبه رو نگاه کنید.چشم ها را باز نگه داشته و بدون حرکت سر، به بالا و پایین نگاه کنید.

 -صاف بنشینید و به روبه رو نگاه کنید.درست همانند تمرین قبل، چشم ها را باز نگه داشته و بدون حرکت سر، به چپ و بعد به راست نگاه کنید.

 -صاف بنشینید و چشم ها را ببندید. در همین حالت بدون حرکت سر، اول به چپ و بعد به راست نگاه کنید.

 – محلی راحت مثل جلو آیینه را انتخاب کنید.انگشت اشاره را زیر دو ابرو قرار داده و به آرامی ابرو را به سمت بالا و مخالف استخوان ابرو بکشید.حالا پلک بالا را کمی پایین بیاورید.تا 5 بشمارید و پلک خود را ببندید.حالا پلک را باز کرده و تا 6 بشمارید. این تمرین را 3-2 بار دیگر هم تکرار نمایید.

 – انگشتان خود را روی شقیقه ها قرار داده و مختصری چشم ها را به سمت گوش ها بکشید. چشم ها را باز و بسته کنید.10-5 بار سریعا این کار را انجام دهید.

یک موقعیت راحت را برای نشستن انتخاب کنید. چشم ها را باز کرده و به روبه رو نگاه کنید.حالا ابروها را بالا برده و همزمان، چشم ها را نیمه باز کنید. کمی صبر کنید و بعد با در گیر کردن ماهیچه های پلک و زیر ابرو، پلک ها را بالا ببرید.در مرحله دوم این تمرین ، باید بتوانید سفیدی چشم ها را بالای مردمک چشم ببینید.این تمرین را جلو آیینه به تدریج آنقدر تمرین کنید تا به آن عادت نمایید.10 بار این حرکت را انجام دهید.

فراموش نکنید که یک شبه نمی توان با این تمرینات به نتیجه ایده ال دست یافت.بنابراین صبور باشید و با جدیت و اطمینان از بهبود تدریجی شرایط، تمرینات را دنبال کنید.

ثبت نظر درباره «چگونه از افتادگی پلک جلوگیری کنیم ؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید