تغییر دکوراسیون خانه در یک روز

تغییر دکوراسیون خانه در یک روز

با ایده های كارآمد این مطلب آسمونیمی‌توانید دكوراسیون خانه خود را در یك روز تغییر دهید و رنگ و بوی جدیدی به آن ببخشید.

سازماندهی با كمك سینی

عناصری مانند كنترل‌ تلویزیون، در هر فضایی از خانه دیده می‌شوند و باعث شلوغ جلوه دادن فضا می‌شوند. برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقی، یك سینی زیبا را در نظر گرفته و تمام ریموت كنترل‌ها را در آن گذاشته و سینی را در یك جای مشخص، مانند میز پذیرایی قرار دهید.

نمایش آثار هنری كودكان

نقاشی‌های فرزند شما بهترین عنصر دكوراسیونی برای اتاق كودك و حتی فضاهای دیگر خانه هستند. گلچین نقاشی‌های فرزند خود را روی مقوایی محكم چسبانده یا در قابی رنگی و زیبا قرار داده و بر دیوار نصب كنید.

رنگ‌آمیزی یا تعویض كلاهك آباژور

كلاهك آباژورهای موجود در دكوراسیون، یكی از عناصر كوچك اما بسیار تاثیرگذار هستند؛ شما می‌توانید با نوسازی كلاهك فعلی آباژور خود یا تعویض آن با گزینه‌ای جدید، جلوه دكوراسیون خانه را به آسانی تغییر دهید.

تازه كردن جلوه سرویس بهداشتی

شما می‌توانید با تعویض پرده حمام یا اضافه كردن شمع‌های معطر و دسته گلی زیبا و شاداب، جلوه دكوراسیون سرویس بهداشتی خانه تان را تازه و متحول كنید.

عوض كردن جای آثار هنری

آثار هنری خود را در قسمت‌های غیر معمول مانند بالای در نصب كنید تا بیشتر جلب نظر كنند. نصب آثار هنری در مقابل آینه نیز ایده خوبی است. همچنین نصب كلكسیونی نامتقارن از عناصر هنری و آنتیك با حداقل 8 سانتی‌متر فاصله از یكدیگر نیز اقدامی بسیار موثر و زیباست.

استفاده از روتختی و ملحفه‌های جدید

شما می‌توانید تنها با تعویض یا استفاده از یك ملحفه نو و جدید، جلوه دكوراسیون اتاق خواب خود را به كلی دگرگون و به روز كنید. یك ملحفه‌ سفید با حاشیه‌ ساده كافیست تا جلوه‌ای كلاسیك و شیك به اتاق خواب شما ببخشد.

پوشاندن زمینه قفسه‌ها با كاغذ دیواری

قفسه‌های كتابخانه و دیوارهای داخل كمدها را فراموش نكنید. زمینه قفسه‌ها و فضای داخل كمد را با كاغذ دیواری بپوشانید. این كار اقدامی تاثیرگذار و زیبا برای دكوراسیون است.

آوردن شاخه‌ها به داخل

شاخه‌های زیبا و خشك درختان را دست چین كنید و به داخل بیاورید. آنها را در گلدان یا ظرفی مناسب قرار داده و به معرض نمایش بگذارید. این كار اقدامی بسیار زیبا و موثر است؛ بخصوص اگر نورپردازی متمركزی روی آن انجام شود.

حذف قالیچه‌ها

قالیچه برخی از قسمت‌های دكوراسیون را حذف كنید. كف‌پوش‌های چوبی و سنگی عریان، بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند. همچنین اضافه كردن یك قالیچه در مكانی خاص مانند پاسیو یا بالكن نیز اقدامی جالب است.

استفاده از اكسسوری در كتابخانه

استفاده از اكسسوری‌های زیبا و تزئینی روی قفسه كتابخانه و كنار كتاب‌ها، علاوه بر زیباسازی دكوراسیون، به آن قسمت از فضا نیز شخصیت می بخشد.

رنگ‌آمیزی چوب پرده

رنگ‌آمیزی چوب پرده و حلقه‌های آن با رنگی مكمل و متناسب با رنگ پرده، جلوه دكوراسیون را زیباتر می كند.

ثبت نظر درباره «تغییر دکوراسیون خانه در یک روز»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید