بیوگرافی رضا یزدانی، کشتی گیر

بیوگرافی رضا یزدانی، کشتی گیر

نام و نام خانوادگی : رضا یزدانی

متولد : 3 شهریور 1363

سمت : کشتی گیر

زندگی :

آسمونی : رضا یزدانی ملقب به پلنگ جویبار زاده 3 شهریور 1363 در جویبار، استان مازندران کشتی‌گیر ایرانی است.

یزدانی در مسابقات جهانی کشتی 2011 در وزن 96 کیلوگرم توانست مدال طلا را کسب کند. او همچنین توانست در مسابقات جهانی 2013 بوداپست با پیروزی بر گازیموف کشتی‌گیر آذربایجانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کند. 

ورود به کشتی

وی به خاطر علاقه زیاد پدرش به کشتی، این ورزش را انتخاب نمود و از سال 1375، وقتی که یازده ساله بود شروع به کار کرد. اولین مربی وی، محمود اسماعیل‌پور بوده‌است. وی هچنین در سال 1383 به عضویت تیم ملی کشتی درآمد.

مسابقات

یزدانی در وزن 84 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات المپیک پکن شرکت کرد.وی در مسابقات سال2006 گوانگ‌ژو چین به مقام سومی جهان رسید. همچنین در مسابقات سال 2007 باکو آذربایجان نیز برنز گرفت.

یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سال 2010 با پیروزی بر کشتی‌گیر قزاقستانی مدال طلای آسیا را کسب نمود.

در مسابقات المپیک 2012 لندن با وجود مصدومیت تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت. در مرحله نیمه نهایی با این‌که کادر فنی تیم ملی به دلیل احساس ناراحتی در ناحیه پا از او خواستند انصراف دهد، به کشتی ادامه داد. اما در اواخر وقت اول با تشدید مصدومیت از ادامه مسابقه باز ماند. یزدانی در پی مصدومیت، قادر به راه رفتن نبود و با صندلی چرخدار سالن را ترک کرد.

وی همچنین در سال 2013 از سوی فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) به عنوان کشتی گیر سال در وزن 96 کیلوگرم آزاد دنیا انتخاب شد.وی همچنین در سال 2014 نیز به عنوان کشتی گیر سال در وزن 97 کیلوگرم شد.

ثبت نظر درباره «بیوگرافی رضا یزدانی، کشتی گیر»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید