نکات کلیدی در تجارت

شرکتها برای گسترش و رشد دامنه تجاری خود می توانند روشهای متفاوتی را برگزینند که در این مطلب آسمونی به بخشی ار آن می پردازیم :

توسعه بازار فروش

تمرکز موفقیت آمیز بر بازاریابی جهت فروش محصولات تولیدی و خدمات ،از دو طریق ممکن می گردد. یا اینکه بازارهای جدیدی بیابیم یا بر تعداد مشتریان جدید در بازارهای موجود بیفزاییم .

گسترش دامنه تولید

برای چنین گسترشی برای جوابگویی به تقاضا در بازارهای بزرگتر، تمرکز بر تحقیقات و توسعه ، امری اجتناب ناپذیر است ، تا بتوان به تولیدات و خدمات جدید دست یافت و یا اینکه اصلاحات لازم را درمحصولات موجود به وجود آورد .

نوآوری

لازمه موفق بودن در امر بازاریابی ، تمرکز بر تولید کالاها و خدماتی است که بتواند تولیدات قدیمی را از دور خارج ساخته و مشتری را تشویق کند تا به سطوح جدیدی از تقاضا ارتقا یابد .

ترکیب افقی

منظور از ترکیب افقی آن است که بتوانید با ایجاد تشکل ، فعالیتهای بازاریابی خود را با توجه به فعالیتهای بازاربی بنگاههای مشابه توسعه داده و رقبا را نیز جذب کنید .

ترکیب عمودی

در ترکیب عمودی ، عملکرد فروش خود را بتوانید بالا برده و از همکاری عرضه کنندگان و توزیع کنندگان استفاده نموده و یا تشکیلاتی به وجود آورید تا توزیع و عرضه را بر عهده داشته باشند

ثبت نظر درباره «نکات کلیدی در تجارت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید