8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)

8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)

fight-against-terrorism

آسمونی :امروز هشتم شهریور، روز بزرگداشت شهادت دو اسوه دولتمردي و دو مومن به انقلاب و اسلام و امام(ره) است كه تا پاي جان در تحكيم آرمان‌هاي الهي ايستادند. امروز روز شهادت شهيدان باهنر و رجايي است.

فاجعه انفجار دفتر نخست وزيري 2 ماه پس از فاجعه انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي و ترور ناموفق مقام معظم رهبري در ششم تيرماه سال 1360 صورت گرفت. از اين پس ترورهاي سريالي منافقين كه از شهداي محراب تا مردم كوچه و بازار را در برمي‌گرفت، شروع شد.

این اقدام تروریستی كه به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروههای جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران و فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران انجام شد ، در میان سایر عملیات های تروریستی به دلیل شهادت نفرات اول و دوم دستگاه اجرایی یك كشور كاملا بی سابقه به شمار می آید.

تروریسم، از اساسی ترین معضلات جامعه جهانی و خطرناک ترین تهدیدها ضد حقوق ملت ها و ثبات بین المللی است. در طول تاریخ، به ویژه یک صد سال اخیر، تروریسم، ریشه مهم ترین تهدیدها بر ضد صلح و امنیت جهانی بوده است. وضعیت دردآور و فاجعه آمیز بیشتر ملت ها و کشورهایی که در آتش جنگ و خون ریزی می سوزند و از آوارگی و فقر رنج می برند، معلول اغراض سلطه گرانه و تروریستی است.

ثبت نظر درباره «8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید