رژیم صهیونیستی از سلاح های خطرناک بر علیه نظامیان استفاده می کند

رژیم صهیونیستی از سلاح های خطرناک بر علیه نظامیان استفاده می کند

1393/05/02

به گزارش آسمونی به نقل از قدس آنلاین : به گفته یک سازمان غیردولتی فلسطینی، ارتش اسرائیل در غزه از گلوله هایی که هزاران تیر فولادی رها می کند استفاده می کند.

 اسرائیل گلوله ای ساخته است که پیکانهای خیلی کوچکی درون خود دارد. این گلوله ها که از توپ 105 میلی متری شلیک می شوند، پس از انفجار درحال پرتاب، پیکانهای فولادی را به شکل قوس مخروطی به طول 300 متر و پهنای 90 متر پراکنده می کند. این گلوله ها پیش از این در جنگ ها برای رسیدن به مبارزان در مناطق پر درخت استفاده شده است.
گاردین با انتشار عکس هایی از این پیکانهای کوچک، که به وسیله یکی از اعضای سازمان غیر دولتی فلسطینی در روستای خوزا در شرق خان یونس، به دست آمده است، اعلام کرده است ارتش رژیم صهیونیستی از این سلاح خطرناک بر علیه غیر نظامیان در غزه استفاده می کند.
هرچند که رزیم کودک اسرائیل به هیچ یک از قوانین بین المللی پایبند نیست اما بنا به یکی از اصول اساسی حقوق بشر، طرف های درگیر جنگ متعهد به تفکیک بین افراد نظامی و افراد غیر نظامی در جنگ هستند و در حد ممکن جلوگیری از صدمه رساندن به افرادی است که درگیر جنگ نیستند. این اصل شامل قوانین منع استفاده از سلاح های نامتعارف نیز می شود که باعث به خطر انداختن و جراحت غیر نظامیان می گردد.

در سال 2009، سازمان عفو بین الملل در باره استفاده از سلاح های نامتعارف توسط ارتش اسرائیل در نوار غزه گزارش کرده بود: ارتش اسرائیل، غیر از فسفر سفید از سلاح های نامتعارف دیگری نیز در طول جنگ سه هفته ای که 27 دسامبر 2009شروع شد، در مناطق پرجمعیت شهری غزه استفاده کرده است.

این گلوله های ضد نفر، که برای نفوذ در مناطق با پوشش گیاهی متراکم، طراحی شده است، هرگز نباید در مناطق غیر نظامی مورد استفاده قرار گیرد با این وجود ارتش اسرائیل چندین سال است به طور معمول در نوار غزه از آن استفاده می کند که در بیشتر موارد منجر به مرگ یا قطع عضو غیر نظامیان شده است.
اسراییل با استفاده از این سلاح، علاوه بر غزه در جنگ لبنان در برابر حزب ا... ده ها تن از غیر نظامیان لبنانی از جمله کودکان بر اثر جراحات ناشی از این سلاح کشته و زخمی کرده است.

ثبت نظر درباره «رژیم صهیونیستی از سلاح های خطرناک بر علیه نظامیان استفاده می کند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید