21 رمضان ، شهادت حضرت علی علیه السلام (40 ه ق)

21 رمضان ، شهادت حضرت علی علیه السلام (40 ه ق)

حضرت علی (ع) در علم و دانش داناترین یاران پیغمبر اكرم (ص) و سایر مسلمانان بود و نخستین كسی است در اسلام كه در بیانات علمی خود در استدلال و برهان را باز كرد و در معارف الهیه بحث فلسفی نمود و در باطن قرآن سخن گفت و برای نگهداری لفظ قرآن دستور زبان عربی را وضع فرمود و تواناترین عرب بود در سخنرانی. حضرت علی (ع) كه در زمان پیغمبر اكرم (ص) و پس ازآن در همه جنگها شركت كرد.

سایت آسمونی : در شجاعت ضرب المثل بود هرگز ترس و اضطراب از خود نشان نداد و با اینكه بارها ضمن حوادثی مانند جنگها ی احد وحنین و خیبر و خندق یاران پیغمبر اكرم ص و لشكریان اسلام لرزیدند و یا پراكنده شده فرار نمودند وی هرگز پشت به دشمن نكرد و هرگز نشد كه كسی از مردان جنگی دشمن با وی درآویزد و جان به سلامت برد و در عین حال با كمال توانایی, ناتوانان را نمی شكست و فراریان را .دنبال نمی كرد و شبیخون نمی زد و آب بروی دشمن نمی بست.

حضرت علی (ع) در سال 40 هجری در ماه مبارك رمضان در شب نوزدهم ضربت خوردند و در شب بیست و یكم به شهادت رسیدند.

حضرت علی (ع) با همه وجود و خالصانه از حریم دین خدا حمایت كرد لحظه ای در آسایش نبود مخصوصا در ایام پر مخاطره حكومت عدل گسترش كه نظیر آن وجود نداشته است.

پیامبر اكرم (ص) حضرت علی و خودشان را از یك شجره می دانستند و می فرمودند : .من و علی پدر این امت هستیم من شهر علم هستم و علی درب آن.

ثبت نظر درباره «21 رمضان ، شهادت حضرت علی علیه السلام (40 ه ق)»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید