4 نکته دکوراسیون زمستانی خانه

4 نکته دکوراسیون زمستانی خانه

با فرارسیدن فصل سرما همه ما سراغ كمد لباس‌های‌مان می‌رویم و لباس‌های تابستانی و خنك را با لباس‌های زمستانی و پشمی عوض كرده و خودمان را برای عبور از روزهای سرد و برفی آن آماده می‌كنیم اما شاید در صد كمتری از ما به این فكر كنیم كه علاوه بر كمد لباس‌ها تغییر اساسی دكوراسیون خانه نیز یكی از مهم‌ترین راه‌ها برای آماده شدن برای روزهای سرد سال است. با آسمونی همراه باشید اگر تصمیم دارید این زمستان را گرو و دلنشین سپری كنید.

رنگ‌های گرم را با رنگ‌های سرد عوض كنید

قطعا برای ما مقدور نیست كه با تغییر فصل گرم به سرد رنگ آمیزی دیوارهای خانه را عوض كنیم و با كمك این رنگ‌ها به گرمای خانه و ایجاد فضایی گرم و نرم كمك كنیم اما حتما می‌توانیم با تغییرات اندكی در رنگ‌آمیزی اشیای كوچك‌تر خانه از میزان سردی فضای خانه كم كنیم. برای این كار توصیه می‌كنیم در فصل‌های سرد تا حد امكان از پرده‌های ضخیم با رنگ‌های نارنجی، كرم، قهوه‌ای یا تركیبی از نارنجی، زرد و قهوه‌ای استفاده كنید. اگر امكان تعویض پرده برای‌تان وجود ندارد، پشت شیشه‌ها را با ملحفه‌های قدیمی بپوشانید. تا جایی كه می‌توانید رنگ كوسن‌ها را گرم و شاداب كنید. از گل‌ها و گیاهان قرمز و نارنجی در خانه بیشتر استفاده كرده و سعی كنید از تابلوهایی كه یك روز آفتابی و گرم را به نمایش می‌گذارد در اتاق نشیمن یا ناهارخوری‌تان استفاده كنید. همه این‌ها در كنار هم به شما كمك می‌كند تا در روزهای سرد زمستان كمتر احساس سرما، دلتنگی و كم‌تحركی داشته باشید.

دكوراسیون اتاق خواب را تغییر دهید

یكی از مهم‌ترین بخش‌های خانه كه با عوض شدن فصل تغییرات اساسی را در خود احساس می‌كند، اتاق خواب هر خانه است. با سپری شدن روزهای گرم تابستان و فرا رسیدن روزهای سرد و بارانی پاییز و زمستان عوض كردن روتختی، ملحفه‌های پنبه‌ای و خنك و پتوهای تابستانی با روتختی و ملحفه‌های پشمی و پتوهای مناسب فصل زمستان یك ضرورت است. در غیراین صورت شما مجبورید برای گرم شدن در تمام مدت شب بیش از حد مجاز از گرمای وسایل گرمایشی استفاده كنید و این موضوع در دراز مدت ضررهای زیادی را برای شما به همراه دارد بنابراین علاوه بر تعویض پرده‌ها و ضخیم كردن آن‌ها به تختخواب خود نیز توجه كنید.

 با شمع و عطر دوست شوید

یكی دیگر از تغییراتی كه در فصل زمستان به گرم شدن فضای خانه كمك می‌كند، استفاده از نورشمع یا نورهای زرد رنگ در خانه است. این نورها موجب تداعی شدن نور گرم خورشید در روزهای زمستانی می‌شوند كه آفتاب بیشتر ساعات روز را پشت ابرها پنهان می‌ماند. استفاده از شمع در بخش‌های مختلف خانه مثل روی اپن آشپزخانه، میز ناهار خوری، اتاق خواب و اتاق نشیمن می‌تواند تاثیر زیادی در ایجاد فضایی گرم و صمیمانه در روزهای زمستانی داشته باشد. علاوه بر این استفاده از عطرهای گیاهی با طبع گرم نیز در روزهای زمستانی توصیه می‌شود. بهترین این عطرها استفاده از بوی گرم دارچین و قهوه در فضای خانه است. كافی است كمی از عطر یا اسانس این 2 گیاه خوشبو را در بخشی از خانه خود بگذارید تا فضای خانه را آغشته كند.

كف‌پوش‌ها را بپوشانید

اگر خانه شما كف‌پوش دارد، حتما بخشی از آن‌ها را در زمستان بپوشانید. مهم نیست كه كف‌پوش خانه شما چه جنسی دارد اما مهم این است كه بخشی از آن را كه پررفت‌وآمدترین محل برای اعضای خانواده محسوب می‌شود با فرش، موكت یا یك قالیچه كوچك بپوشانید. بهتر است این قالیچه یا فرش از رنگ‌های گرم نظیر قهوه‌ای، كرم، شكلاتی، نارنجی، زرد یا قرمز تشكیل شده باشد تا علاوه بر آن‌كه به خانه شما جلوه می‌بخشد موجب افزایش میزان گرمای خانه شود.

نظرات 2


ثبت نظر درباره «4 نکته دکوراسیون زمستانی خانه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید