کمک جرج کلونی به مردم بیروت

کمک جرج کلونی به مردم بیروت

جورج کلونی بازیگر معروف هالیوودی و همسرش امل علم الدین ملبغ 100 هزار دلار برای کمک به حادثه دیدگان انفجار بیروت اختصاص دادند.

جورج کلونی در بیانیه ای گفته: بسیار نگران مردم بیروت و تخریب هایی هستیم که آنها در چند روز گذشته تجربه کرده‌اند. ما سه خیریه لبنانی که در حال کمک به مردم بیروت هستند پیدا کردیم و این 100 هزار دلار را در اختیار آنها قرار می‌دهیم و امیدوارم دیگران نیز به هر شکلی که می‌توانند کمک کنند.


جورج کلونی در سن 53 سالگی با نامزدش آمل علم‌الدین وکیل و فعال حقوق بشر لبنانی تبار در ونیز ایتالیا ازدواج کرده است.

آمل علم الدین ظاهراً پیرو فرقه دروز و خود کلونی، مسیحی و از پیروان کلیسای کاتولیک رم است.

علم‌الدین زاده بیروت است و پیش از ازدواج با کلونی، ازدواج نکرده بود. او در سه سالگی به دلیل جنگ داخلی در لبنان به همراه خانواده‌اش به بریتانیا مهاجرت کرد. همسر کلونی از جمله در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده و حقوق بین‌الملل و حقوق بشر از زمینه‌های تخصصی فعالیت او هستند.

آمل علم‌الدین از سال 2004 در دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه هلند) کار می‌کند و به‌عنوان مشاور در امور لبنان با این نهاد همکاری داشته ‌است.

انفجار بیروت چه بود؟

انفجار بندر بیروت در تاریخ 4 اوت 2020 (14 مرداد 1399) در بندر بیروت واقع در بیروت، پایتخت لبنان رخ داد و ساختمان‌های زیادی در منطقهٔ اشرفیه را تخریب کرد. موج ناشی از انفجار باعث وارد شدن خسارات گسترده به ساختمان‌های اطراف محل انفجار شد.

در این انفجار، هزاران نفر بی خانمان شده اند.

ثبت نظر درباره «کمک جرج کلونی به مردم بیروت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید