"پوتین" محبوب کانادایی

"پوتین" محبوب کانادایی

یکی از معروف­ ترین غذاهای کانادایی پوتین (Poutine) می باشد که تاریخچه ی آن به کبک و سال 1950 باز می گردد. در ادامه با آسمونی همراه باشید تا بیشتر با این غذا آشنا شویم.

 

پوتین غذایی کانادایی-فرانسوی است که  طرز تهیه‌ یآن بسیار ساده است. سیب‌زمینی سرخ‌شده به‌همراه پنیر و سس عصاره گوشت از مواد تشکیل‌دهنده اصلی این غذا هستند. پوتین محبوب کانادایی معمولا در اماکنی مانند سواحل کنار دریا، ناهارخوری ها، زمین هاکی و واگن های سیب زمینی فروشی نیز فروخته می شود. همچنین، سالانه یک فستیوال نیز به این نام در شهرهای مختلف کانادا برگزار می شود.

مواد لازم برای تهیه پوتین (برای 4 نفر):

  • سیب زمینی سرخ کرده
  • 6 اونس پنیر{ میتواند پنیر پیتزا یا موزارلا باشد } به قطعه های زیر رو به متوسط خرد شده.
  • سس کچاپ
  • روغن (اختیاری)
  • آویشن تازه را برای چاشنی (اختیاری)

 

طرز تهیه پوتین: ابتدا برای سرخ کردن سیب زمینی، روغن را تا 300 درجه گرم کنید. سیب زمینی ها را حدود 5 دقیقه سرخ کنید و سپس آنها را روی یک حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. این عمل را تکرار کنید تا همه سیب زمینی ها بطور کامل سرخ شوند. گرما را تا 400 درجه افزایش داده و بار دیگر برای سرخ کردن قهوه ای روشن طلایی شوند. سپس در یک ظرف قرار دهید و پنیر را روی آن بریزید تا آب شود.سپس می توانید غذای خود را با آویشن مزه دار کنید.

جالب است بدانید که نام پوتین در بین 10 اختراع برتر ثبت شده در کانادا هم دیده می‌شود. کلمه«پوتین» در سال 2014 وارد فرهنگ لغات آکسفورد و میریام وبستر شد و به رسمیت شناخته شده است.

 

 

ثبت نظر درباره «"پوتین" محبوب کانادایی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید