آمریکا در حال ورود به مرحله خطرناک‌تری از شیوع کروناست

آمریکا در حال ورود به مرحله خطرناک‌تری از شیوع کروناست

به گزارش آسمونی : "دبورا برکس" به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری در آمریکا اکنون به طرز "فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده" و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

وی گفت: این بیماری اکنون نواحی روستایی را هم در کنار شهرهای بزرگ تحت تاثیر قرار داده است و بنابر این جوامع روستایی در برابر کووید-۱۹ مصون نیستند، باید از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

آمار ابتلا و مرگ در اثر این بیماری در آمریکا بیش از هر کشور دیگر جهان بوده است. براساس شمارش دانشگاه جانز هاپکینز بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این کشور مبتلا شده اند و حداقل ۱۵۴ هزار و ۸۳۴ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

آمار گزارش شده ابتلا در جهان بیش از ۱۸ میلیون نفر و آمار درگذشتگان نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد است.

دکتر برکس که از اعضای ارشد کارگروه مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ کاخ سفید است گفت: باید به همه کسانی که در نواحی روستایی زندگی می کنند بگویم که شما در مقابل این ویروس مصون نیستید. این اپیدمی اکنون متفاوت و گسترده است و هم نواحی روستایی را دستخوش می کند هم شهری را.

او همچنین نسبت به سفر به نقاط شلوغ در جریان تعطیلات تابستانی ابراز نگرانی کرد و به ذکر مشاهدات خود در جریان سفر به ۱۴ ایالت در سه هفته اخیر پرداخت.

وی متذکر شد: با سفر به اطراف کشور دیدم که مردم دایم درحال جابجایی هستند. اگر تصمیم گرفته اید به نقطه ای شلوغ سفر کنید، واقعا باید بعد از بازگشت از سفر فرض کنید که آلوده شده اید و مراقب باشید.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا در طول تابستان به خصوص در ایالات جنوبی و غربی شدت گرفته است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، درحالی که "نانسی پلوسی"، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان در حمله‌ای به دکتر برکس این اطلاعات را نادرست خواند اما برکس در پاسخ گفت که تصمیم های او همیشه بر داده‌های علمی استوار است.

ثبت نظر درباره «آمریکا در حال ورود به مرحله خطرناک‌تری از شیوع کروناست»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید