کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده

کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده

شاید چند ماه پیش سبک و روش کنونی زندگی در دنیا و از جمله در ایران برای همه مردم دنیا غیر قابل تصور بود. همه‌گیری کرونا پایه‌گذار روش نوینی در زندگی مردم جهان شد و سبکی از زندگیرا پایه‌گذاری کرد که تأثیرات آن شاید تا سال‌ها پس از رفتن کرونا نیز در زندگی مردم باقی بماند. اساس روش نوین زندگی که کرونا آغازگر آن در زندگی مردم دنیا بود، بر فاصله گذاری اجتماعی پایدار شده، و در کنار آن مراقبت و محافظت از خود و عزیزان در برابر آلوده شدن به ویروس کرونا هدف اصلی تغییرات انجام شده بود.یکی از تغییرات مهمی که در زندگی مردم اتفاق افتاد، استفاده از انواع و اقسام وسایل ضد عفونی کننده دست، لباس، اشیاء، و محیط بود و ازین‌رو بهره‌گیری از انواع دستگاه ضد عفونی کننده نیز معمول شد وبه همین جهت خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده نیز به نیازی برای زندگی روزمره تبدیل شد. همچنین استفاده از روش‌های مختلف ضد عفونی کردن، باعث پیدایش نیاز به دستگاه‌های خاصی شد که شامل طیف گسترده‌ای از انواع دستگاه‌های مختلف، از افشان‌گر پلاستیکی گرفتهتا دستگاه ضد عفونی کننده پدالیو دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست، و دستگاه‌های پیشرفته‌تریمثل دستگاه ضد عفونی کننده بدن و اشیاء، و تونل‌های ضد عفونی کننده، و انواع دیگر دستگاه ضد عفونی کننده می‌شود. اما برای استفاده بهینه از هر کدام از انواع دستگاه ضد عفونی کننده باید کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده را بشناسیم.

دستگاه ضدعفونی کننده

انواع دستگاه ضد عفونی کننده:

  • دستگاه ضد عفونی کننده دست.
  • دستگاه ضد عفونی کننده بدن و لباس و اشیاء.
  • دستگاه ضد عفونی کننده اشیاء.
  • دستگاه ضد عفونی کننده هوا و محیط و اشیاء.

انواع دستگاه‌ محلول پاش

- کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده دست: انواع دستگاه ضد عفونی کننده دست در شکل‌ها و مدل‌های مختلف ساخته شده که البته کاربرد همه آنها یکسان است و هدف از ساخته شدن آنها ضد عفونی کردن دست و همچنین اشیاء است. دستگاه ضد عفونی کننده دست در دو گروه کلی دستگاه ضد عفونی کننده دست با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده، و دستگاه ضد عفونی کننده دست با استفاده از تکنولوژی‌های دیگری که در آنها از مایع ضد عفونی کننده استفاده نمی‌شود، ساخته شده‌اند. دستگاه ضد عفونی کننده دست با استفاده از محلول به دو گروه عمده دستگاه ضد عفونی کننده پدالی و دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست تقسیم می‌شوند، که اولی با استفاده از فشار دادن پدالی که روی آن کارگذاری شده، محلول ضد عفونی کننده را روی دست می‌پاشد، و دومی با بهره بردن از چشمی یا حسگر خود دست یا شیء مقابل آن را تشخیص داده، عمل پاشش را انجام می‌دهد.نوع دیگر دستگاه‌های ضد عفونی کننده دست با بهره‌گیری از اشعه فرابنفش، استفاده از پلاسمای خشک، و همینطور استفاده از گاز ازن، کار ضد عفونی کردن دست را انجام می‌دهند. استفاده از اشعه فرابنفش برای پوست مضر است، اما گفته می‌شود دو روش بعدی بی‌ضرر هستند. کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده دست در هر سبک و شیوه‌ای که ساخته شده باشد، ضد عفونی کردن دست برای از بین بردن ویروس‌های روی دست و انتقال ندادن آنها به صورت و دستگاه تنفسی فرد، و همچنین انتقال ندادن آنها به وسایل و افراد دیگر است.

دستگاه ضدعفونی کننده ی دست

- کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده بدن و لباس و اشیاء:دستگاه‌های ضد عفونی کننده بدن و لباس و کفش در شکل‌ها و با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف ساخته شده‌اند. معمول‌ترین دستگاه ضد عفونی کننده بدن و لباس، تونل‌ها یا گذرهایی است که در قسمت‌های مختلف آن دریچه‌های مختلفی کار گذاشته شده که عمل پاشش پودرمانند مایع ضد عفونی کننده را بر روی فردی که از تونل یا گذرمی‌گذرد، انجام می‌دهند. نوع دیگر تونل‌ها، گذرگاه‌هایی است که مه خشک بر روی افراد می‌پاشند، و در سومین نوع تونل‌ها، بهره‌گیری از گاز ازن و اشعه فرابنفش در ضد عفونی کردن بدن و لباس در دستور کار قرار دارد. کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده بدن و لباس نیز از نامش هویداست و ضد عفونی کردن بدن و لباس، و همچنین کفش برای آن تعریف شده است.

- کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده اشیاء:انواع دستگاه ضد عفونی کننده اشیاء ساخته شده‌اند. از دستگاه‌هایی شبیه اتوکلاو یا شبیه مایکروویو گرفته تا دستگاه‌های پاششی، و استفاده از اشعه در گندزدایی اشیاء؛ اما اساس همه آنها ضد عفونی کردن وسایل مختلف شخصی و اداری و پزشکی مثل گوشی تلفن همراه، دسته کلید، ماسک، وسایل پزشکی، لوازم اداری، پول، ساعت، زیور آلات، و وسایل دیگر است. این‌گونه دستگاه‌ها در اندازه‌های مختلف ساخته شده‌اند و افرادی که وارد خانه یا محل کار می‌شوند، وسایل شخصی خود را در داخل آن قرار می‌دهند و دستگاه را روشن می‌کنند تا ضد عفونی وسایل انجام گیرد. تکنولوزی مورد استفاده در چنین وسایلی بهره‌گیری از اشعه فرابنفش، استفاده از پلاسمای خشک، بهره بردن از امواج الکترومغناطیس، و همچنین استفاده از گاز ازن است؛ گاهی نیز در آنها از تکنولوژی ترکیبی استفاده می‌شود، مثل بهره‌گیری از ترکیب اشعه فرابنفش و گاز ازن که زمان ضد عفونی وسایل را بسیار کوتاه‌تر می‌کند. دستگاه ضد عفونی کننده پول نیز زیر مجموعه این گروه از انواع دستگاه ضد عفونی کننده قرار می‌گیرد. همان طور که اشاره شد کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده اشیاء بسته به اینکه اداری باشد یا خانگی، ضد عفونی یا گندزدایی وسایل شخصی یا اداری را انجام می‌دهد.

دیگر انواع ضد عفونی کننده

- کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده هوا و محیط و اشیاء:دستگاه‌های مختلفی برای ضد عفونی کردن محیط ساخته شده که از فناوری‌های متفاوتی مثل محلول ضد عفونی کننده،مه خشک، گاز ازن، و اشعه فرابنفش بهره می‌برند؛ و طبیعتا هدف از کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده محیط نیز ضد عفونی کردن فضا و وسایل موجود در محیط و حتی لباس و بدن افراد است. می‌توان گفت کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده هوا،علاوه بر ضد عفونی کردن محیط، نفوذ به همه وسایل موجود در یک فضا مثل داخل کمد و دوروبر رادیاتور شوفاژ و حتی کانال کولر است. دستگاه‌هایی که با بهره‌گیری از مه خشک برای ضد عفونی کردن محیط استفاده می‌کنند، مه خشک را به داخل غیر قابل نفوذترین و غیرقابل دسترس‌ترین وسایل می‌فرستند و جایی را آلوده به ویروس باقی نمی‌گذارند.

دستگاه ضدعفونی کننده

همان طور که در آغاز مطلب اشاره شد، سبک جدید زندگی مردم استفاده از یک یا همه وسایل نام‌برده را در زندگی امروزه ما ضروری ساخته است و همه ما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با انواع دستگاه‌های ضد عفونی کننده دست و اشیاء و محیط، و طبیعتا باخرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده سروکار داریم. ممکن است بهره‌گیری از چنین وسایلی زندگی را برای ما سخت‌تر کرده باشد، اما دور از ذهن است که پس از رفع این همه‌گیری، ما به شیوه زندگی پیشین خود برگردیم.

برای خرید دستگاه ضدعفونی کننده به سایت ما مراجعه نمایید:

tajhizat.co

ثبت نظر درباره «کاربرد دستگاه ضد عفونی کننده»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید