مرکز غربالگری و مراقبت کرونا در وزارت بهداشت

مرکز غربالگری و مراقبت کرونا در وزارت بهداشت

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد که مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته نقش موثری در بیمار یابی و جلوگیری از بستری شدن بیماران در مراکز درمانی دارند. سامانه salamat.gov.ir برای رفاه حال هموطنان عزیز و به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کووید-۱9 راه اندازی شده است که در اینجا به معرفی بخش های مختلف آن می پردازیم. 

سامانه خود ارزیابی بیماری کرونا: طبق گفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور مردم می توانند به جای مراجعه به مراکز درمانی و جلوگیری از هر گونه ازدحام که سبب انتشار و گسترش ویروس کرونا می شود، می توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir با وارد کردن شماره ملی خود به سوالات ساده خود ارزیابی بیماری کووید-۱۹ پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور عمل های وزارت بهداشت دریافت نمایند. پس از انجام غربالگری و مشکوک بودن فرد، مراقب سلامت از طریق شماره تلفن ۴۰۳۰ با افراد مشکوک ثبت می‌شود در سامانه تماس خواهد گرفت و مشاوره و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد. همچنین دانشجویان و دانش آموزان می توانند با مراجعه به این سامانه فرم مربوطه را برای شرکت در آزمون پر کنند.

سامانه ثیت اصناف و صنایع: به منظور رعایت فاصله گذاری هوشمند و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مدیران، متصدیان، مالکان و کارفرمایان موظفند به منظور شروع فعالیت با رعایت نکات بهداشتی اعلام شده در راهنما های گام دوم مبارزه با کویید-19، در این سامانه ثبت نام و اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت و اطلاعات تماس اقدام کنند تا مجوز شروع فعالیت صنف و یا صنعت مربوطه طبق مقررات صادر گردد. اگر اصناق در این سامانه ثبت نام نکنند، مجوز فعالیت برای آن ها صادر نمی شود و در صورت فعالیت، واحد کاری توقیف خواهد شد.


سامانه ثبت نام مراکز ارائه دهنده خدمات دندان پزشکی: با توجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا جهت بازگشایی مراکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی، وزارت بهداشت در راستای حمایت از فعالیت های قانونی، صیانت از سلامت همکاران، کارکنان و بیماران را در دستور کار خود قرار داده و جهت پیشگیری از گشترش ویروس کرونا اقدام به راه اندازی سامانه ثبت نام مراکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی نموده است. دندانپزشکان و مدیران محترم مسئول کلینیکهای دندانپزشکی و لابراتورهای دندانسازی باید برای شروع فعالیت خود زبق پروتکل های ابلغی در این سامانه ثبت نام کنند و اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت و اطلاعات تماس را وارد نمایند تا مجوز شروع فعالیت برای آن ها صادر گردد. مراکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی در صورت ثبت نام در سامانه مجاز به ارائه درمانهای الکتیو می باشند و ضروری است مجوز ثبت نام در سامانه در معرض دیده عموم قرار گیرد

ثبت نظر درباره «مرکز غربالگری و مراقبت کرونا در وزارت بهداشت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید