اولیویا دی هاویلند ، آخرین بازمانده سینمای کلاسیک درگذشت

اولیویا دی هاویلند ، آخرین بازمانده سینمای کلاسیک درگذشت

اولیویا دی هاویلند، تنها بازیگر بازمانده از فیلم «برباد رفته»، در 104 سالگی درگذشت.

او یکی از آخرین بازماندگان سینمای کلاسیک هالیوود و پیرترین بازیگر در قید حیاتی بود که برنده جایزه اسکار شده بود. وی همچنین آخرین بازیگر بازمانده از بین هنرپیشگان اصلی فیلم کلاسیک بر باد رفته بود.

اولیویا دی هاویلند به علت طبیعی روز 26 جولای در پاریس فرانسه از دنیا رفت.

وی 1 ژوئیه 1916 در توکیو ژاپن به دنیا آمد.
پدر وی «والتر آگوستوس» دانشگاه کمبریج تحصیل کرده بود و به عنوان پروفسور زبان انگلیسی در دانشگاه سلطنتی تدریس می‌نمود و مادرش «لیلیان آگوستا» نیز در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن تحصیل نموده بود و هنرپیشه تئاتر بود، هنگامی که به همراه همسرش به توکیو نقل مکان نمود.

اولین حضور اولیویا در سینما در فیلم رؤیای شب نیمه تابستان ساخته ماکس راینر بود که در اکتبر 1935 به اکران درآمد.

اولیویا دی هاویلند دو بار ازدواج نمود.

در 24 ژانویه 1946 با «مارکوس گدریچ» یک کهنه سرباز نیروی دریایی، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس ازدواج کرد و آن‌ها در 1 دسامبر 1949 صاحب یک فرزند پسر به نام «بنجامین» شدند. آنها در سال 1952 از همدیگر جدا شدند. فرزندش نیز در 1 اکتبر 1991 در سن 41 سالگی درگذشت.

در 2 آوریل 1955، دی هاویلند با «پیر گالانته»، یک روزنامه‌نگار و ویراستار هفته‌نامه خبری پاری مچ ازدواج نمود. آن‌ها در 18 ژوئیه 1956 صاحب یک فرزند دختر بنام «ژیزل» شدند.

اولیویا دی هاویلند برنده دو جایزه اسکار در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم‌های هرکس سوی خودش (1946) و وارثه (1949) است.

ثبت نظر درباره «اولیویا دی هاویلند ، آخرین بازمانده سینمای کلاسیک درگذشت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید