بهترین روش برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر

بهترین روش برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر
علت کم شدن آب استخر دلایل مختلفی دارد؛ روش های گوناگونی برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر وجود دارد که در این مقاله به جزئیات آنها اشاره می کنیم. یکی از مکان هایی که در فصول گرم سال افراد زیادی را به خود جذب می کنند، استخرها می باشند. استخر ها بیشتر به دلیل جنبه تفریحی ساخته شده اند که به مراقبت های ویژه ای بعد از ساخت نیاز دارند. از آن جا که این مکان ها حجم بسیار بالای آب را در خود نگهداری می کنند، باید از قدرت کافی برای حفظ آن برخوردار باشند. ما در این مقاله علت کم شدن آب استخر را به صورت مفصل بررسی کرده و آن را در اختیار شما قرار داده ایم تا با اطلاعات کافی، اقدامات لازم را برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر تان انجام داده و مانع نشت آب از آن شوید.

بهترین روش برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر

چه مقدار از میزان نشت آب طبیعی می باشد و در چه شرایطی باید نگران هدر رفتن آب از استخرها شد؟ از آن جا که استخرها یکی از مکان های پر رفت و آمدی به شمار می آیند و افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود به این مکان ها مراجعه می کنند، ممکن است هنگام ورود و خروج افراد به داخل آب استخر ها، مقداری از این آب به بیرون پاشیده شود. حتی ممکن است مقادیر کمی از آب استخرها بر اثر عبور از فیلتر از دست برود. این موضوع کاملا طبیعی بوده و شامل موارد نشتی آب نمی شود. اما مواجه شدن با چه شرایطی نگران کننده است و باید به فکر چاره بود؟ به همین دلیل ساخت استخرها به صورت اصولی و انتخاب یک مکان مناسب برای آن ها، مراقبت های بعد از ساخت و آب بندی استخر یکی از بهترین روش های جلوگیری از هدر رفتن آب استخر می باشد. در صورتی که استخر شما هدر رفت بالایی داشته و مقادیر بالایی از آب، از آن خارج می شود، به این معناست که استخر شما نشتی داشته و باید برای آن چاره ای بیاندیشید. در ابتدا و قبل از هر کاری باید علت کم شدن آب استخر را بیابید و نقاط نشت آن را پیدا کنید.

یافتن نقطه نشت آب

  • نشت آب از درون تجهیزات: نشت آب از درون تجهیزات، ممکن است علت کم شدن آب استخرها باشد. برای نشت آب از درون تجهیزات، باید تمامی پمپ ها، گرمکن آب و لوله مورد بررسی انجام گیرند.
  • وجود نشتی آب استخر ها از زمین: در صورت مشاهده مناطق مرطوب در اطراف زمین، باید دانست که استخر از این نقاط نشتی دارد و علت کم شدن آب استخر ، همین مورد است. برای انجام این کار، زمین اطراف استخرها را به دقت مورد بررسی قرار داده و از وجود هر گونه مناطق خیس، مرطوب و یا فرسوده، مطلع شوید.
  • نشتی آب استخر از شکاف ها: در صورتی که پوشش استخر از جنس وینیلی باشد، باید تمامی اتصالات، اسکیمر‌ها، خطوط تمیزکننده، چراغ‌ها، پله‌ها و گوشه‌ها را مورد بررسی قرار داد، چرا که ممکن است علت کم شدن آب استخر، نشتی از موارد گفته شده باشد. در صورت وجود هر گونه شکافی در این موارد، باید سریعا نسبت به آن اقدامات لازم را به عمل آورد.

برطرف کردن نشتی آب استخر ها و جلوگیری از هدر رفتن آب استخر بعد یافتن نقطه نشت

جلوگیری از هدر رفتن آب استخر دقیقا به نقطه نشت آن مربوط بوده و باید طبق محل نشتی، اقدامات لازم را برای آن انجام داد. کف استخرها یکی از نقاطی می باشند که موجب نشتی آب و نفوذ آن به زمین های پیرامون استخر شده و برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر باید بدون هیچ گونه معطلی راهکارهایی را انجام داد. اهمیت این موضوع بسیار بالا بوده و در صورت بی توجهی به آن، خسارت های جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد. یکی از روش های جلوگیری از هدر رفتن آب استخر، آب بندی کف استخر می باشد که می توان آن را با مواد و متریال های مختلفی چون، چسب نانو، اندود کاری، کاشی، ژئوممبرین، رنگ ها و روکش ها انجام داد و استخر را برای همیشه از نشت و هدر رفت آب و خسارات جبران ناپذیر آن نجات یافت. البته مرحله درست و دقیق تر این روش، بعد از احداث سازه های استخر می باشد که باید هر چه سریع تر نسبت به آن اقدام کرد. در غیر این صورت، اگر در سازه های استخر از هیچ گونه عایق رطوبتی استفاده نشده باشد، باید هر چه زود تر برای آن اقدام کرد، چرا که جلوی ضرر را از هر راهی که بگیرید، منفعت است. علت کم شدن آب استخر را می توان به  نشت آب از طریق اسکیمر ها و لوله های به کار برده شده در استخر نیز نسبت داد که به راحتی توسط بتونه کاری می توان از هدر رفتن آب استخر جلوگیری کرد. همچنین یکی دیگر از دلایل نشت آب استخرها به نقاط مربوط به اطراف لامپ ها بر می گردد که اغلب اوقات لوله‌های حاوی سیم لامپ استخر جدا می‌شود، می‌شکند و یا از فرورفتگی محل لامپ خارج می‌شود.

ثبت نظر درباره «بهترین روش برای جلوگیری از هدر رفتن آب استخر»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید