جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد

جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد
جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد - Details of the news of the execution of a criminal in Mashhad جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد - Details of the news of the execution of a criminal in Mashhad

به گزارش آسمونی : به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه متن این اطلاعیه بشرح زیر است:

"20 مورد محکومیت طی 22 سال از مواد مخدر  تا تعقیب به دلیل تهدید به ⁧ آدم ربایی

در حالی که برخی از رسانه‌های معاند در فضای مجازی از اعدام فردی در مشهد به علت نوشیدن الکل خبر می‌دهند که آنان در این پرونده ناگفته‌های فراوانی را نادیده می‌گیرند. اما واقعیت ماجرا چیست؟

سوابق نشان می‌دهد فردی که اعدام شده، دارای 20 سابقه محکومیت کیفری قطعی طی سال های 95تا 97 بوده است.

این فرد در سال 75 به دلیل ارتکاب جرایم مربوط به  مواد مخدر به 15 ماه حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم می‌شود اما این پایانی بر خلاف کاری های وی نبود. او دو بار در سال 77 و دو بار نیز در سال 78 به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به زندان می رود. در سال 79 بزهکاری های این فرد ادامه می‌یابد و در سال 79 بار دیگر به زندان می‌افتد . در سال 80 نیز همین فرد بار دیگر در زندان بوده است .

محکومیت این فرد در سال 86 به جرم ضرب و جرح عمدی تایید و در همان سال بار دیگر به علت شرب خمر راهی زندان می شود. او بعد از آزادی بار دیگر به بزهکاری هایش ادامه می‌دهد و در سال 88 بار دیگر به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و در سال 89 به علت شرب خمر به زندان و شلاق محکوم می‌شود.

محکومیت های متعدد  این فرد در سال‌های 89 90 ،91 و 92  نیز به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و شرب خمر ادامه می‌یابد.

در سال 94 نیز به جرم نوشیدن و نگهداری مشروبات الکلی به 11 ماه حبس محکوم می‌شود . این فرد در سال 96 هم بار دیگر به علت نگهداری مشروبات الکلی به 8 ماه حبس محکوم می‌شود. او بار دیگر در سال 97 در حالی که مست  بوده بر روی موتورسیکلت درحال رانندگی پر خطر و بدون گواهینامه دستگیر می شود. حتی نامبرده در مقاطع مختلف زمانی به اتهاماتی مانند : آدم ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت و سرقت نیز تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

نهایتا حکم فرد موصوف پس از طی تشریفات کامل قانونی به مرحله اجرا در می آید. بدیهی است اتخاذ رویه های ناصواب و نادیده انگاشتن اصول اخلاقی و تقطیع واقعیت در زمینه انتشار اینگونه اخبار با اهداف مغرضانه، نمی‌تواند حقیقت را از چشم تیز بین افکار عمومی پنهان نماید."

ثبت نظر درباره «جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید