اسباب کشی بهداشتی در دوران کرونا

اسباب کشی بهداشتی در دوران کرونا
کرونا و تبعات ناشی از آن تقریباً هیچ حوزه و زمینه‌ای را بی‌نصیب نگذاشته است. قرنطینه‌های سراسری و تعطیلی امکان عمومی و حتی مراکز آموزشی و فلج شدن اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله تاثیرات این ویروس میکروسکوپی بر زندگی ما انسانها بوده است. در بسیاری از کشورها، حتی نقل مکان و جا به جایی نیز در این دوره ممنوع شد و در سایر نقاط که این ممنوعیت وجود نداشت نیز، آمار کلی نشان‌دهنده کاهش میزان جا به جایی و اسباب کشی بوده است. اما تا همیشه نمی توان دست از کار کشید و تا زمانی که درمانی موثر برای این بیماری پیدا شود، باید با رعایت تمام جوانب احتیاط، به انجام کارهای ضروری پرداخت. اسباب کشی هم از این قاعده مستثنی نیست. اسباب کشی به خودی خود چالش های خیلی زیادی به همراه دارد که تقریباً همه اعضای خانواده را درگیر خود خواهد کرد. این چالشها حتی تا مدتها بعد از روز اسباب کشی هم کماکان به قوت خودشان باقی هستند. شاید وقتی درگیر اسباب کشی شوید، تصور کنید که سختی های بسته بندی اسباب و اثاثیه، پیدا کردن شرکت باربری خوب و هماهنگی برای اسباب کشی تمامی ندارد. اما اینها فقط گوشه ای از مشکلات معمول اسباب کشی هستند. این روزها دردسر تازه ای هم به این لیست اضافه شده و آن چیزی نیست جز یک ویروس کوچک و سمج به نام کرونا ویروس جدید که سختی های اسباب کشی را صد چندان کرده است. رعایت اصول بهداشتی موقع اسباب کشی در دوران کرونا ابعاد تازه ای به خود گرفته و به توجه ویژه ای نیاز دارد. اگر امکانش را دارید، تا حد ممکن اسباب کشی را به تعویق بیاندازید اما اگر چاره ای جز جا به جایی وجود ندارد، باید بدانید که چطور می توانید خطرات احتمالی اسباب‌کشی را در دوره همه‌گیری بیماری کرونا ویروس کمتر کنید. با اطلاع از این اقدامات احتیاطی، هم خودتان حین اسباب کشی در دوران کرونا در امان خواهید ماند و هم سلامت اطرافیانتان را تضمین خواهید کرد. اگر از جمله افرادی هستید که ناچار باید در دوران کرونا اسباب کشی کنید، موارد زیر را در خاطر داشته باشید.

پیش از ورود به خانه جدید، آن را ضدعفونی کنید

اگر قصد اسباب کشی به خانه ای نوساز را دارید، شاید تصور کنید که کار نظافت آن هم خیلی ساده خواهد بود. اما اینطور نیست. در هر صورت افراد زیادی پیش از شما به این خانه رفت و آمد داشته اند و برای پیشگیری از هر نوع خطر احتمالی باید کل فضای خانه و مشاعات ساختمان را قبل از اسباب کشی به طور کامل و دقیق ضد عفونی کنید. فقط با ضدعفونی اصولی است که می توانید مطمئن باشید هیچ نوع ویروس و عامل بیماری‌زای دیگری در ملک جدید باقی نمی ماند. بهتر است که 72 ساعت قبل از اسباب کشی، کلید ملک جدید را بگیرید و آن را نظافت کنید. برای انتقال وسایل، حداقل 24 ساعت بعد از اتمام اقدامات ضدعفونی و نظافت منزل صبر کنید.

تجهیزات محافظت شخصی و مواد ضدعفونی کننده کافی فراهم کنید

البته شرکت های باربری در این دوران موظف هستند که همه پروتکل های بهداشتی را حین کار رعایت کنند و در صورت عدم توجه به این اصول، شما می توانید مراتب شکایت و اعتراض خود را مطرح کنید. اما برای اطمینان بیشتر، خودتان هم مواد ضدعفونی کننده  را در دسترس قرار دهید تا هیچ بهانه ای وجود نداشته باشد و از پرسنل باربری بخواهید تا حتی پیش از دست زدن به کارتن های بسته بندی هم دست های خود را تمیز و ضدعفونی کنند.

اسباب کشی را با حداقل تعداد نفرات انجام دهید

تراکم بالا و ازدحام جمعیت یکی از عوامل خطرساز در زمینه انتقال ویروس بسیار مسری کروناست. به همین خاطر از کلیه صنوف خواسته شده تا تعداد مراجعان و حتی کارکنان خود را به حداقل برسانند. رعایت فاصله فیزیکی حین اسباب کشی هم از همین اصل تبعیت می کند. تا حد امکان تعداد پرسنل باربری را به حداقل برسانید تا فضا خلوت‌تر باشد و بتوان در همه حال فاصله بین افراد را رعایت کرد.

از ملزومات بسته بندی دست دوم استفاده نکنید

بسیاری از مغازه‌دارهای محلی، معمولاً کارتنهای بلااستفاده خود را جلوی مغازه‌هایشان می گذارند تا اگر کسی برای اسباب کشی به آنها نیاز داشت، بتواند از این جعبه ها استفاده کند. اما در حالی که شیوع ویروس کرونا به اوج خودش رسیده است، انجام این کار چندان منطقی به نظر نمی رسد. حتی استفاده از کارتنهای قرضی دوست و آشنا هم در این شرایط توصیه نمی شود. مطمئن ترین روش این است که خودتان ملزومات بسته بندی را به صورت بهداشتی و کاملاً نو تهیه کنید. کارتن اسباب کشی، نوار چسب پهن، سلفون، ضربه گیرهای حبابدار و نایلونهای استرچ هم از سایر ملزومات بسته بندی هستند که در این شرایط حتماً باید کاملاً نو و بهداشتی باشند. زودپک به عنوان سامانه فروش ملزومات بسته بندی، می تواند کلیه این وسایل را تامین کند و با رعایت اصول بهداشتی در تولید و توزیع این ملزومات، گامی موثر در کاهش ریسک انقال ویروس حین اسباب کشی در دوران کرونا ایفا کند.

ملزومات بسته بندی را به صورت آنلاین خریداری کنید

دوران کرونا، زمان کاهش دادن همه رفت و آمدهای غیرضروری است. با توسعه زیرساختهای مربوط به خرید اینترنتی، می توانید به سادگی چند کلیک، محصول مورد نظر خود را از مراکز معتبر تهیه کنید و آنها را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید. امکان خرید ملزومات بسته بندی مورد نیاز برای اسباب کشی نیز به صورت آنلاین وجود دارد. با مراجعه به وب سایت های فروشگاهی ملزومات بسته بندی، می توانید انواع کارتن های بسته بندی، ضربه گیرهای حبابدار، سلفون و سایر تجهیزات بسته بندی را از تولیدکنندگان معتبر با هزینه ای مناسب خریداری کنید. سامانه فروش لوازم بسته بندی و کارتن سازی زودپک مرجع تخصصی خرید لوازم بسته بندی در ایران است و مکانی برای خریداران است تا بتوانند مشخصات محصول مورد نظرشان را خیلی دقیقتر بررسی کنند و تصویر ذهنی دقیقی از کالای مورد نیاز خود به دست بیاورند. انواع اقلام مورد نیاز بسته بندی در سطح صنعتی و مصارف شرکتی و خانگی‌ از جمله کارتن، چسب، نایلون حبابدار و سلفون ( استرج ) با تنوع بالا در زودپک عرضه می‌شوند. در شرایط کنونی که ویروس کرونا محدودیتهایی در امر اسباب کشی ایجاد کرده، می توانید با مراجعه به زودپک، محصولات مورد نیاز خود را بدون دردسر و با رعایت اصول بهداشتی تهیه کنید.

ثبت نظر درباره «اسباب کشی بهداشتی در دوران کرونا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید