مشهد به مرحله هشدار بسیار بالای کرونا رسید

مشهد به مرحله هشدار بسیار بالای کرونا رسید
مشهد به مرحله هشدار بسیار بالای کرونا رسید - Mashhad has reached a very high level warning of corona مشهد به مرحله هشدار بسیار بالای کرونا رسید - Mashhad has reached a very high level warning of corona

به گزارش آسمونی : وضعیت شهر مشهد از لحاظ ابتلای به کرونا از مرحله قرمز هم عبور کرده و "هشدار بسیار بالا" برای این کلانشهر به لحاظ بیماری کرونا اعلام شده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد امروز به بالاترین حد خود از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون رسیده است.

دکتر علی اصغر انجیدنی افزود: تعداد بستری شدگان بر اثر ابتلا به عفونت‌های حاد تنفسی هم اکنون بیش از 600 مورد در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش شده است که طی مدت شیوع بیماری کرونا بالاترین میزان بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمار روزانه تعداد بستری شدگان در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اثر کرونا بین 120 تا 150 نفر گزارش شده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد از احتمال بازگشت محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری ویروسی خبر داد.

هم‌اکنون حدود 80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و به بقیه جمعیت این استان در قالب دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه به خدمت‌رسانی به شهرستان مشهد 13 شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را نیز زیر پوشش دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون 222 هزار و 669 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان 10 هزار و 508 تن را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون 183 هزار و 310 نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان 10 میلیون و 82 هزار و 618 نفر را بیمار کرده و جان 501 هزار و 309 نفر را در 230 کشور گرفته است و پنج میلیون و 304 هزار و 361 نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

ثبت نظر درباره «مشهد به مرحله هشدار بسیار بالای کرونا رسید»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید