اربیل خروج پ‎ ک ‌ک از اقلیم کردستان عراق خواستار شد

اربیل خروج پ‎ ک ‌ک از اقلیم کردستان عراق خواستار شد
اربیل خروج پ‎ ک ‌ک از اقلیم کردستان عراق خواستار شد - Erbil calls for PKK withdrawal from Iraqi Kurdistan اربیل خروج پ‎ ک ‌ک از اقلیم کردستان عراق خواستار شد - Erbil calls for PKK withdrawal from Iraqi Kurdistan

به گزارش آسمونی : به نقل از موازین نیوز، اقلیم کردستان عراق در اولین واکنش خود به حملات اخیر ترکیه به مناطق مرزی این منطقه، از ترکیه خواست به حاکمیت اربیل احترام بگذارد.

«جوتیار عادل» سخنگوی اقلیم کردستان عراق گفت که اربیل حملات ترکیه به داخل اراضی منطقه کردستان را که به کشته و زخمی تعدادی از شهروندان منجر شده، محکوم می‎کند.

وی افزود: ما با نگرانی رویدادهای مناطق مرزی خود در روز جمعه و روزهای قبل از آن را که خسارت مادی و جانی در منطقه کردستان عراق به همراه داشته است، دنبال کرده‌ایم.

سخنگوی اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که ترکیه باید به حاکمیت اراضی این منطقه احترام بگذارد و پ‌ ک ‌ک نیز برای اینکه عاملی برای ایجاد تنش و درگیری در مناطق مرزی باشد، باید کردستان عراق را ترک کند.

عادل گفت که اقلیم کردستان خواستار داشتن روابط دوستانه با کشورهای همسایه است و اجازه نخواهد داد به مکانی برای حمله به دیگر کشور تبدیل شود.

طی روزهای اخیر، در شمال عراق و همچنین در داخل مرزهای ترکیه٬ حملات گسترده هوایی و زمینی ارتش و نیروهای امنیتی این کشور علیه گروه تروریستی پ.ک.ک شدت گرفته است.

ثبت نظر درباره «اربیل خروج پ‎ ک ‌ک از اقلیم کردستان عراق خواستار شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید