اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل معرفی شدند

اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل معرفی شدند
اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل معرفی شدند - New members of the UN Security Council have been introduced اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل معرفی شدند - New members of the UN Security Council have been introduced

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، در حالی که کشورهای مکزیک، هند، ایرلند و نروژ روز چهارشنبه به عنوان اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل انتخاب شدند ولی 193 عضو این سازمان باید روز پنجشنبه یک عضو دیگر این شورا را با رای گیری انتخاب کنند.

بر اساس این گزارش، کانادا در رقابت با ایرلند و نروژ برای احراز کرسی در شورای امنیت سازمان ملل شکست خورد. مکزیک و هند نیز به عنوان اعضای جدید شورای امنیت انتخاب شدند و کنیا و جیبوتی نیز برای احراز کرسی نهایی رقابت کردند ولی هیچ پیروز نهایی در این رقابت معرفی نشده است.

کرسی های شورای امنیت سازمان ملل با هدف اطمینان یافتن از مشارکت همه نقاط جهان از نظر جغرافیایی تقسیم شده است ولی حتی اگر هیچ مخالفتی با نامزدی کشورها برای عضویت در شورای امنیت وجود نداشته باشد، بیش از دو سوم اعضای مجمع عمومی باید با نامزدی کشورها موافقت کنند.

فعالیت دو ساله کشورهای جدید عضو شورای امنیت سازمان ملل از اول ژانویه آغاز خواهد شد.

مجمع عمومی سازمان ملل پس از تعطیلی از ماه مارس تاکنون به خاطر شیوع ویروس کرونا، روز چهارشنبه با حضور دیپلماتهایی که ماسک پوشیده بودند و فاصله اجتماعی را رعایت کرده بودند، تشکیل جلسه داد.

ثبت نظر درباره «اعضای جدید شورای امنیت سازمان ملل معرفی شدند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید