کره شمالی تمامی ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرد

کره شمالی تمامی ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرد
کره شمالی تمامی ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرد - North Korea cuts all communications with South Korea کره شمالی تمامی ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرد - North Korea cuts all communications with South Korea

به گزارش آسمونی : کره شمالی ضمن تایید منفجر کردن دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ در مرز، از قطع تمام ارتباطات خود با کره جنوبی خبر داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در خبری فوری گزارش داد، کره شمالی تایید کرد که این کشور دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کُره در منطقه مرزی را نابود و همچنین همه ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرده است.

ساعتی قبل خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از شنیده شدن صدای انفجار و مشاهده دود در منطقه تجاری «کائه سونگ» در مرز دو کره خبر داده بود.

این خبرگزاری به نقل از منابعی گفت، به نظر می‌رسد کره شمالی دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ در منطقه در را عمدا منفجر کرد.

کائه سونگ یک منطقه تجاری مشترک میان دو کره است که به منظور حسن نیت و تقویت روابط دو کره ساخته شده است و گفته می‌شود دهها هزار نفر از کارگران کره شمالی در آن مشغول کار هستند.

اعلام قطع تمام ارتباطات پیونگ یانگ با سئول سه روز بعد از هشدار خواهر کره شمالی به کره جنوبی انجام شد.

«کیم یو جونگ» خواهر «کیم جونگ اون» روز شنبه در بیانیه‌ای از بسته شدن کامل دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ خبر داد و کره جنوبی را به قطع روابط تهدید کرده بود

ثبت نظر درباره «کره شمالی تمامی ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید