آفریقای جنوبی در حج شرکت نمی کند

آفریقای جنوبی در حج شرکت نمی کند
آفریقای جنوبی در حج شرکت نمی کند - South Africa does not participate in Hajj آفریقای جنوبی در حج شرکت نمی کند - South Africa does not participate in Hajj

به گزارش آسمونی : به نقل از ایندیپندنت آنلاین، شورای حج و عمره آفریقای جنوبی در حالی از لغو حج برای مسلمانان این کشور خبر داد که یکی از دلایل اصلی، بسته بودن مرزهای آفریقای جنوبی به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا اعلام شده است.

پیش‌تر، اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان، مالزی، برونئی، سنگاپور، تایلند و کامبوج نیز به دلیل نگرانی‌های بهداشتی به صورت رسمی از حضور نداشتن در مراسم حج 2020 خبر داده‌اند.

چند روز پیش یک مقام عالی‌رتبه وزرات حج و عمره عربستان سعودی در گفت‌وگو با «فایننشیال تایمز» اعلام کرد مسئله برگزاری مراسم حج امسال به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و سناریوهای مختلفی نیز در نظر گرفته شده است. همچنین تصمیم رسمی درباره این مسئله ظرف مدت یک هفته اعلام خواهد شد.

مراسم حج که سالانه در اواخر ماه «جولای» با حضور حدود دو میلیون نفر در عربستان برگزار می‌شود یکی از بزرگترین گردهمایی‌های مذهبی جهان شناخته می‌شود. اما پس از آن‌که مسوولان برگزاری رویدادهای جهانی بزرگی همچون بازی‌های المپیک توکیو به دلیل گسترش ویروس کرونا ناچار به تعویق و یا لغو برنامه‌های‌شان شدند، مقام‌های عربستان سعودی نیز برای برگزاری مراسم حج امسال تحت فشار قرار گرفتند.

ثبت نظر درباره «آفریقای جنوبی در حج شرکت نمی کند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید