بولیوی سفارتخانه‌هایش را در ایران و نیکاراگوئه بست

بولیوی سفارتخانه‌هایش را در ایران و نیکاراگوئه بست
بولیوی سفارتخانه‌هایش را در ایران و نیکاراگوئه بست - Bolivia has closed its embassies in Iran and Nicaragua بولیوی سفارتخانه‌هایش را در ایران و نیکاراگوئه بست - Bolivia has closed its embassies in Iran and Nicaragua

به گزارش آسمونی : به نقل از خبرگزاری فرانسه، جینین آنی‌یز، رئیس جمهوری بولیوی همچنین دستور داد تا سه وزارتخانه فدرال هم برای کاهش هزینه‌ها و آزادسازی پول با هدف مقابله با کروناویروس در این کشور تعطیل شوند.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی با صدور دستور بسته شدن سفارتخانه‌های کشورش در ایران و نیکاراگوئه گفت: ما هیچ سوء نیتی در قبال این کشورها، مردم شریف و برادرانی که به آنها احترام می‌گذاریم و دوستان ما هستند، نداریم.

وی همچنین افزود: وزارتخانه‌های فرهنگ و ورزش، آموزش و ارتباطات بولیوی نیز با هدف ذخیره پول به منظور مقابله با کروناویروس در کشور تعطیل شدند. امر مهم برای اقتصاد این است که دولت می‌داند چطور پول را ذخیره کند و به همین دلیل است که ما دستور دادیم این سه وزارتخانه تعطیل شوند. تمامی این پول از طریق کاهش با هدف افزایش و ارتقای سطح سلامت و مقابله با این بیماری ویروسی هزینه می‌شود.

البته وی به مقدار مبلغی که آزاد می‌شود، اشاره نکرد.

بیش از 12 هزار مورد ابتلا به کروناویروس و بیش از 400 مورد مرگ در بولیوی ثبت شده است.

ثبت نظر درباره «بولیوی سفارتخانه‌هایش را در ایران و نیکاراگوئه بست»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید