سبک لباس کولی و جیپسی

سبک لباس کولی و جیپسی
سبک کولی و جیپسی-roma and gypsy سبک کولی و جیپسی-roma and gypsy یکی از استایل های معروف مد و لباس، سبک لباس کولی و جیپسی است. این سبک، طی سالیان متمادی تغییرات زیادی داشته و بعد از آن استایل های دیگری شبیه به کولی ها به وجود آمدند همانند استایل بوهو که بمرور پا در عرصه ی مد گذاشت.

استایل کولی و جیپسی چگونه است؟ دامن بلند و چندلایه با پارچه‌های رنگارنگ، روسری بزرگ روی موهای بلند یا بستن روسری به دور سر و کمر، گوشواره، گردنبند و آویزهای پرشکوه و زیبا از ابتدایی‌ترین بخش‌هایی است که در این سبک استفاده می شود. کولی‌ها یا روماها بیشتر در شرق اروپا زندگی می‌کنند. اقلیتی که نگاه خیلی از اروپایی‌ها به آنها، به خاطر همین کولی‌وار زندگی کردن و خانه‌های منقول و متحرک‌ و آوازخوانی و سرخوشی‌های بی‌وقت و بی‌دلیل، خوب نیست و گاهی با پیش‌داوری همراه است. اما همین زندگی همراه با طبیعت و کوچ‌کردن ‌های پی‌درپی، علت شد تا به دنیای مد هم وارد شوند.

خیاط‌ ها و کسانی که در کار مزون هستند می‌گویند طراحی لباس کولی‌ها و جیپسی ها، هیچ راز و رمزی ندارد. به طور کلی لباسی که به رنگ های روشن و شاد، طرح های گلدار همانند طبیعت را با مدل های پیچ در پیچ الگوبرداری می کنند، لباس سبک کولی ها و جیپسی ها است.

عشق این مردم به گل های رنگارنگ و کوچ کردن های پی در پی باعث شده آنها به راحتی این لباس های متحیرکننده و پر از شادی را استفاده کنند. در قدیم، آنها تمام لباس هایشان را با دست می دوختند و حتی پارچه های رنگارنگ را خودشان درست می کردند.

ثبت نظر درباره «سبک لباس کولی و جیپسی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید