چرا باید ازدواج کنیم؟

ازدواج پیوند دو انسان با تمام تعلقاتشان بایکدیگر است و با ازدواج است که از عاطفه وامنیت وعشق وعلاقه وخوشبختی خودرا با فرد مورد نظرتقسیم میکنیم وقتی کسی ازدواج نمی‌کند همواره خلأیی در زندگی خود احساس می‌کند ازدواج مرحله ای از زندگی است وقتی ازدواج می کنیم رابطه مان را با کسی که به او عشق می ورزیم دایمی و همیشگی می کنیم. همین می تواند ما را از استرس ها و تنش های یک رابطه عاشقانه نجات دهد.

یک علت این آرامش، عشق است.

عشقی که میدانی فقط برای تو است نیروی عشق، همانند معجون معجزه اسایی است که آرامشی بی نظیر به ما می دهد که در کمتر جایی می توانیم آن را پیدا کنیم. وجود آرامش و اطمینان به شما کمک می‌کند تا به راحتی احساسات خود را بروز دهید و محیطی آرام بخش برای خود تشکیل بدهید.

یک ازدواج سالم درسلامت روان ما موثر خواهد بود وقتی کسی باشد که در زمان گرفتاریها وخوشیها عشقش را ازشما دریغ نکند این یک موهبت است وفقط در ازدواج چنین اتفاقی رخ خواهد داد حتی سیستم دفاعی بدن را به میزان قابل توجهی تقویت می کند ازدواج برایمان اعتبار بهمراه دارد یعنی در بین افراد جامعه ودوست وفامیل متاهلها بیشتراز مجردها مورد احترام واطمینان قرارمیگیرند ازدواج باعث رشد وبزرگ شدن ما میشود یعنی اگر تا دیروز بچه مامانو بابا بودی با ازدواج خودت یک همسر هستی کسیکه مسئولیت بزرگی به دوش دارد وحتی قرار است در اینده پدر ویا مادر باشد مسئله دیگر اینست که باکمی اگاهی وبینش باز متوجه می‌شوید که ازدواج فقط راهی برای برطرف کردن نیازهای جنسی نیست بلکه ازدواج موفق یکی از راههای خوشبختی است.

  نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

ثبت نظر درباره «چرا باید ازدواج کنیم؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید