5 کشتی‌گیر برتر تاریخ ایران از دید اتحادیه جهانی

5 کشتی‌گیر برتر تاریخ ایران از دید اتحادیه جهانی
5 کشتی‌گیر برتر تاریخ ایران از دید اتحادیه جهانی - top 5 iranian wrestlers from the perspective of United World Wrestling 5 کشتی‌گیر برتر تاریخ ایران از دید اتحادیه جهانی - top 5 iranian wrestlers from the perspective of United World Wrestling

به گزارش آسمونی : اتحادیه جهانی کشتی اسامی 5 کشتی گیر برتر تاریخ ایران را اعلام کرد که نام 4 آزادکار و یک فرنگی کار ایران در این لیست قرار دارد.

بر این اساس جهان پهلوان غلامرضا تختی، حمید سوریان، عبدالله موحد، رسول خادم و حسن یزدانی به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم برترین کشتی گیران ایران قرار گرفته اند.

در این رده بندی مرحوم جهان پهلوان غلامرضا تختی با یک طلا و 2 نقره المپیک، 2 طلا و 2 نقره جهان و یک طلای بازی های آسیایی در جایگاه نخست قرار دارد و عنوان بهترین کشتی گیر تاریخ ایران را بدست آورده است.

حمید سوریان فرنگی کار سابق ایران با یک طلای المپیک، 6 طلای جهان و 2 طلای آسیا در جایگاه دوم برترین کشتی گیر تاریخ ایران جای گرفته است.

عبدالله موحد آزادکار سال های دور ایران نیز با یک طلای المپیک، 5 طلای جهان و 2 طلای بازی های آسیایی در رده سوم قرار دارد.

رسول خادم دارنده یک طلای المپیک، 2 طلا و یک نقره جهان، یک طلا و یک نقره بازی های آسیایی و 5 طلای آسیا نیز در رده چهارم برترین های تاریخ کشتی ایران جای گرفته است.

اما رده پنجم و آخر این رده بندی نیز به حسن یزدانی آزادکار حال حاضر ایران اختصاص دارد. یزدانی با یک طلای المپیک، 2 طلا، یک نقره و یک برنز جهان، یک طلای بازی های آسیایی و یک طلای قهرمانی آسیا در رده پنجم برترین کشتی گیران تاریخ ایران از نگاه اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته است.

ثبت نظر درباره «5 کشتی‌گیر برتر تاریخ ایران از دید اتحادیه جهانی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید