محدودیت‌های مسافرتی در دنیا هنوز باقی است

محدودیت‌های مسافرتی در دنیا هنوز باقی است
محدودیت‌های مسافرتی در دنیا هنوز باقی است - Travel restrictions still remain in the world محدودیت‌های مسافرتی در دنیا هنوز باقی است - Travel restrictions still remain in the world

به گزارش اآسمونی : به نقل از فوربس، «‌سازمان جهانی بهداشت» از زمان اعلام شیوع ویروس «کووید 19» به عنوان بحران سلامت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی گردشگری(WHO) اقدامات کشورهای مختلف را پیگیری کرده است.

بر اساس این گزارش، از 217 مقصد در جهان، 156 مقصد به طور کامل پذیرش گردشگران بین‌المللی را متوقف کرده‌اند.

 مدت اجرای محدودیت‌های مسافرتی در یک چهارم از این تعداد مقصدهای جهانی به سه ماه و در 40 درصد از این مقاصد به دست کم یک ماه رسیده است.

براساس این گزارش که در تاریخ یازدهم «می» منتشر شده است، تاکنون هیچ یک از کشورها محدودیت‌های مسافرتی که در ابتدا تعیین کرده‌ بودند کاهش نداده یا به پایان نرسانده است.

83 درصد از مقاصد گردشگری در اروپا به طور کامل مرزهایشان را به روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند. در قاره آمریکا، این آمار 80 درصد، در آسیا و اقیانوسیه این آمار 70 درصد، در خاورمیانه این آمار 62 درصد و در آفریقا 57 درصد اعلام شده است.

«زوراب پولولیکا شویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری بیان کرد :« حوزه گردشگری در دورانی که کشورها و مردم در قرنطینه به سر می‌بردند بیشترین خسارت را در بین حوزه‌های مختلف متحمل شد.»

به این ترتیب سازمان جهانی گردشگری از مقامات کشورهای مختلف می‌خواهد تا زمانی که کاهش محدودیت‌های مسافرتی بی‌خطر باشد، مدبرانه برای این هدف با یکدیگر همکاری کنند.

به گفته «زوراب پولولیکا شویلی»، گردشگری منبع درآمد میلیون‌ها نفر بخصوص در کشورهای درحال توسعه به شمار می‌رود. آغاز دوباره گردشگری در جهان می‌تواند شغل‌های بسیاری را نجات دهد، از زندگی بسیاری از افراد محافظت کند و به حوزه گردشگری امکان بقا دهد.

این سازمان پیش‌تر در گزارشی شمار گردشگران بین‌المللی در سال 2020 را با 60 الی 80 کاهش پیش‌بینی کرده بود.

ثبت نظر درباره «محدودیت‌های مسافرتی در دنیا هنوز باقی است»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید