کاهش 88 درصدی فروش سینماها در آسیا

کاهش 88 درصدی فروش سینماها در آسیا
کاهش 88 درصدی فروش سینماها در آسیا - 88% decrease in cinema sales in Asia کاهش 88 درصدی فروش سینماها در آسیا - 88% decrease in cinema sales in Asia

به گزارش آسمونی : به نقل از ورایتی، دو موسسه تحلیل اطلاعات مالی «S & P» و «OPUSData» در گزارش خود اعلام کردند که مجموع فروش سینما در منطقه آسیا-اقیانوسیه به عنوان بزرگترین منطقه سینمایی جهان در سه ماه نخست سال 2020 میلادی تنها 528 میلیون دلار بوده است که از کاهش 88 درصدی در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته حکایت دارد.

سالن‌های سینما در مناطق مختلف آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا و بر اساس دستورنامه‌های محلی و ملی تعطیل شده‌اند. سینماهای چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمایی جهان از اواخر ماه جولای ناگزیر به بستن درهای خود به روی مخاطبان بوده‌اند و بخش بزرگی از  سینماها در کره جنوبی نیز با درخواست‌های فراوان سرانجام تعطیل شدند.

در ژاپن که شرایط اضطراری تا اواسط ماه آوریل اعلام نشد حتی مقامات محلی نیز قادر به ملزم کردن سینماها برای تعطیلی نبودند گرچه بسیاری از سینماها خودشان فعالیت خود را متوقف کردند. حتی بدون تعطیلی اجباری، گیشه سینمای ژاپن در سه ماه نخست 2020 با کاهش 46 درصدی به 190 میلیون دلار نزول پیدا کرده است.

در کره جنوبی نیز با اُفت 65 درصدی فروش، گیشه ژانویه تا انتهای مارس 140 میلیون دلار گزارش شده است. سینماهای استرالیا هم با کاهش 32 درصدی فروش در گیشه در مجموع 110 میلیون دلار در سه ماه ابتدایی سال فروش داشته‌اند.

در میان 10 بازار بزرگ سینمایی جهان خارج از آمریکا، منطقه آسیا-اقیانوسیه میزبان پنج بازار است و چین و ژاپن و کره جنوبی  در رتبه‌های اول تا سوم آن قرار دارند. هند در رتبه ششم بزرگترین بازارهای سینمایی خارج از آمریکا قرار داد و استرالیا نیز رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

ثبت نظر درباره «کاهش 88 درصدی فروش سینماها در آسیا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید