شهاب سنگ غول پیکر تا ساعاتی دیگر از کنار زمین عبور می کند

شهاب سنگ غول پیکر تا ساعاتی دیگر از کنار زمین عبور می کند
شهاب سنگ غول پیکر تا ساعاتی دیگر از کنار زمین عبور می کند - The giant meteorite passes by the Earth for another few hours شهاب سنگ غول پیکر تا ساعاتی دیگر از کنار زمین عبور می کند - The giant meteorite passes by the Earth for another few hours

به گزارش آسمونی : مسعود عتیقی، رئیس انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت وگوی زنده شبکه خبر درباره برخورد سیاره‌ای به زمین طی امروز چهارشنبه، 10 اردیبهشت گفت: سیارک 1998 قرار بود امروز به زمین نزدیک شود اما این سیارک با زمین برخورد نمی‌کند.

او افزود: این سیارک و سیارک‌های مشابه جزو اجرام نزدیک به زمین طبقه بندی می‌شوند بنابراین این سیارک کمترین فاصله را با زمین خواهد داشت.

عتیقی گفت: این سیارک در ساعت 14:26 دقیقه به وقت ایران کمترین فاصله را با زمین دارد. مردم از طریق رایانه‌های خود می‌توانند عبور این سیارک را ببیند.

او بیان کرد: طی ماه‌ها و روز‌های قبل تصویر برداری‌های راداری از این اجرام صورت گرفته است. این سیارک امروز به کمترین فاصله از زمین می‌رسد و در چیزی حدود 16 برابر فاصله ماه تا زمین با زمین فاصله خواهد داشت.

رئیس انجمن نجوم آماتوری ایران بیان کرد: مردم می‌تواند با مراجعه به سایت انجمن آماتوری نجوم ایران به نشانی www.IAAS.ir این پدیده را مشاهده کنند.

او تصریح کرد: 59 سال دیگر در روز دوشنبه ، 28 فروردین، 1458خورشیدی سیارک (OR2، 1998) با فاصله نزدیکتر به زمین عبور خواهد کرد.

رئیس انجمن نجوم آماتوری ایران بیان کرد: ابعاد این سیارک 1 و 8 دهم در 4 و یک دهم کیلومتر است که هر 4 ساعت یکبار به طور خودش می‌چرخد. جای هیچ نگارنی نیست و این سیارک بی خطر عبور خواهد کرد.

ثبت نظر درباره «شهاب سنگ غول پیکر تا ساعاتی دیگر از کنار زمین عبور می کند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید