بهترین شرکت تولید محتوا چیست؟

بهترین شرکت تولید محتوا چیست؟
رشد روزافزون اطلاعات و محتوای وب امکان ایجاد به موقع و با کیفیت انواع محتوا را سخت کرده است. بسیاری وب‌سایت‌ها و کسب‌و‌کارها برای توسعه فعالیت خود به حجم انبوهی از محتوا در زمان کوتاه نیازمند شده‌اند. این موضوع ضرورت به‌کارگیری افراد متخصص در این زمینه را الزامی کرده است. اما استخدام فرد یا افرادی برای امر تولید محتوا همیشه کار ساده‌ای نیست. تولید محتوا، نیازمند داشتن چند تخصص به صورت همزمان است که یافتن چنین فردی دشواری‌هایی دارد و رقابت برای جذب ‌آن‌ها را بالا برده است. این‌جاست که پای شرکت تولید محتوا به میان می‌آید. مجموعه‌های پیمان‌کاری که با سرعت و کیفیت برای شما محتوا می‌سازند.

شرکت تولید محتوا چیست؟

شرکت تولید محتوا، به آژانس تولید محتوا نیز شهرت دارد. این مجموعه‌ها واسطه‌ای بین نویسندگان چیره‌دست و مشتریان روزافزون تولید محتوا در اینترنت هستند. روال کاری این مجموعه‌ها از طریق جذب افراد با تجربه در زمینه تولید محتوا پیش می‌‌رود. نویسنده، گرافیست، تولید‌کننده محتوای ویدیویی و... همگی جذب این‌گونه شرکت‌ها می‌شوند. برای یک تولیدکننده محتوا، کارکردن با شرکتی که به صورت تخصصی به این امر مشغول است راحت‌تر است. دلیل آن شناخت آن مجموعه از چالش‌های کار، زبان مشترک، نیاز نبودن به ارتباط مستقیم با مشتری و بسیاری موارد دیگر است. این موارد باعث آسودگی خاطر تولید‌کننده محتوا شده و نهایتا کیفیت کار را بالا می‌برد.

بسیاری از شرکت‌های تولید محتوا نویسندگان را به صورت دورکاری، حضوری و یا نیمه حضوری جذب می‌کنند. نویسندگان می‌توانند به سادگی در منزل و با آرامش بر روی موضوع مورد نظر تمرکز کرده و به این جهت خروجی بسیار مطلوبی را ارایه می‌دهند. هم‌چنین فضای کار این‌گونه شرکت‌ها عموما جذاب و آماده بروز خلاقیت افراد است.

مزیت شرکت تولید محتوا نسبت به استخدام کارشناس

در بخش قبلی، بالا بودن کیفیت خروجی این‌گونه شرکت‌ها مورد بحث قرار گرفت. اما این موضوع دلایل ریشه‌ای دارد که دانستن آن‌ها شما را به استفاده از این شرکت‌ها تشویق می‌کند. تمامی این دلایل در یک کلمه، یعنی فعالیت حرفه‌ای این شرکت‌ها قابل خلاصه‌شدن است. از قدیم گفته‌اند کار را به کاردان واگذار کن. برخی از این دلایل به شرح زیر است:
  • شرکت‌های تولید محتوا نویسندگان خود را از طریق آزمون و با بررسی دقیق سوابق از بین هزاران نفر انتخاب می‌کنند. این امر موجب می‌شود بهترین افراد، با‌ تجربه و تخصص بالا جذب آن‌ها شوند.
  • آموزش‌های سازمانی بخش مهمی از آژانس‌های محتوایی هست. تقریبا هیچ‌کدام از این شرکت‌ها بدون آموزش اولیه و ضمن کار، فعالیت خود را پیش نمی‌برند.
  • رعایت اصول سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جست‌و‌جو بسیار مورد توجه شرکت تولید محتوا است. بدین منظور این مجموعه‌ها اصول و نکات مهم را همواره به نویسندگان خود گوشزد می‌‎نمایند.
یک مزیت دیگر، آسودگی خیال شما از بابت در دسترس بودن همیشگی محتوا است. ممکن است یک فرد استخدام‌شده، بعدها به هر دلیلی مجموعه‌ی شما ترک کند. در دنیای وب توقف تولید محتوای یک مجموعه‌، نکته‌ای بسیار منفی محسوب می‌شود. زمانی که کاربران شما به یک روال ثابت انتشار محتوا عادت کنند، توقف آن روال به اعتماد آن‌ها ضربه می‌زند. اما شرکت تولید محتوا تحویل دائمی محتوا را به دلیل در دست داشتن نویسندگان و کارشناسان متعدد تضمین می‌کند.

شرکت تولید محتوا چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

این شرکت‌ها وظایف مختلفی را بر عهده می‌گیرند. تولید محتوا شامل مراحل زیادی است که نوشتن یکی از آن‌هاست. کارهای بسیار زیادی قبل و بعد از نوشتن یک مطلب وجود دارد که این آژانس‌ها می‌توانند برای شما انجام دهند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین توانایی‌های یک شرکت تولید محتوا اشاره خواهیم کرد.

1- تولید محتوای متنی و نوشتن مقالات

یکی از مهمترین وظایف هر شرکت تولید محتوا، نوشتن مقالات است. این‌کار توسط نویسندگان متعددی که در استخدام این مجموعه‌ها هستن انجام می‌شود. نوشتن محتوای متنی شامل اصول و قواعدی است که باید توسط آژانس تولید محتوا به نویسندگان گوش‌زد شود. بسیاری از این مجموعه‌ها فرم‌های استاندارد به همراه نکات لازم را در اختیار کارمندان خود قرار می‌دهند. این کار منجر به افزایش دقت و صحت تولید محتوا و خروجی بهینه آن می‌شود.

2- پژوهش کلمات کلیدی

این وظیفه به نوعی پیش از نوشتن مقالات انجام می‌شود. پژوهش کلمات کلیدی کاری بسیار مهم و اجتناب‌ناپذیر در امر تولید محتوا محسوب می‌شود. شما باید بدانید که مخاطبین و مشتریان بالقوه مجموعه شما از چه طریقی به مطالب شما دسترسی پیدا می‌کنند. آن‌ها به دنبال چه چیزی می‌گردند. در واقع شناخت نیازهای یک کاربر اولین قدم در ادامه مراحل تولید محتوا است.

3- خدمات سئو

زمانی سئو و تولید محتوا دو مقوله جدا از هم در نظر گرفته می‌شد. اما امروز بسیاری از کارشناسان این دو موضوع را در یک راستا و در تلفیق با هم قلمداد می‌کنند. چرایی این موضوع به این بر می‌گردد که نوشتن محتوا عموما به هدف جذب مخاطب از گوگل است. با این حال، نکاتی در زمینه سئو وجود دارد که فارغ از نویسندگی و تکنیک‌های آن هست. سئوی فنی یک وب‌سایت که شامل مواردی هم‌چون سرعت، استفاده صحیح از تگ‌های HTML، لینک‌سازی اصولی و... می‌شود، با نوشتن متفاوت است. هم‌چنین بحث افزایش اعتبار یک وب‌سایت از طریق لینک‌دهی خارجی به ان نیز از همین دست مقولات است. امروزه شرکت‌های تولید محتوا، در راستای افزایش کارایی مطالب تولیدی خود، این خدمات را هم به مشتریان ارایه می‌دهند.

4- گزارش سایت رقبا

یکی از فعالیت‌های مهمی که باید در زمان تولید محتوا انجام داد، گزارش‌گیری از وب‌سایت‌های رقیب است. اهمیت این مساله، به دلیل رقابت زیاد در محتوای اینترنتی است. تقریبا هیچ محتوا و مقاله‌ای منتشر نمی‌شود، مگر از همان ابتدا هزاران صفحه اینترنتی با آن در رقابت باشند. تحلیل دقیق رقبا باعث می‌شود نوآوری و خلاقیت شما افزایش یابد. باید ضعف‌های رقیبان را شناسایی کرد و آن‌ها را در محتوای تولیدی لحاظ نمود.

5- استراتژی محتوا

کسب‌و‌کارهای حرفه‌ای اصولا به دنبال برنامه‌های بلندمدت و موثر هستند. استراتژی محتوا، یک چشم‌انداز درازمدت از آن‌چه که محتوا برای شما به ارمغان می‌آورد می‌دهد. موضوعاتی نظیر این‌که مخاطبین شما تا چه حد افزایش خواهند داشت، نیاز مخاطبان شما به چه شکل تغییر خواهد کرد، چهره سازمانی شما چگونه خواهد شد و... بخشی از آن‌ها است. داشتن یک استراتژی محتوایی مشخص و روشن باعث افزایش دقت برنامه‌ریزی می‌شود. استراتژی ابزاری به مدیران برای پیش‌بینی آینده خواهد داد. برای آماده سازی استراتژی، گام اول تهیه تقویم محتوا برای مشخص کردن روند تولید محتوا است.

6- تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی

یک بخش رو به رشد دیگر از خدمات شرکت تولید محتوا، تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی است. رشد روزافزون استفاده از این شبکه‌ها، کسب‌و‌کارها را مجاب به برنامه‌ریزی جدی‌تر برای آن‌ها کرده است. این خدمات شامل طیف گسترده‌ای از محتوا می‌شود. عکاسی، طراحی گرافیک، تولید ویدیو، تیزر تبلیغاتی و... بخشی از محتوای مورد استفاده برای شبکه‌های اجتماعی است. هم‌چنین به دلیل استفاده روزانه مردم از این شبکه‌ها، لزوم ارایه برنامه زمان‌بندی برای آن‌ها نیز اهمیت بالایی دارد. کلام آخر: شرکت تولید محتوا شرکت یا آژانس تولید محتوا، مجموعه متشکل از افراد با تجربه در زمینه تولید محتوا است. از نویسنده و عکاس گرفته تا متخصص سئو و کارگردان ویدیویی می‌توانند در این‌گونه مجموعه‌ها فعالیت کنند. خدمات این شرکت‌ها طیف گسترده‌ای از محتوا را شامل می‌شود. نوشتن مقالات، برنامه‌ریزی و تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی، پژوهش کلمات کلیدی و... بخشی از این خدمات است. نکته بسیار مهم در مورد این مجموعه‌ها مزایای زیاد استفاده از آن‌ها نسبت به استخدام کارشناس تولید محتوا است که در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره شد.

ثبت نظر درباره «بهترین شرکت تولید محتوا چیست؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید