کاهش 6 تا 12 درجه ای دما در بعضی مناطق کشور

کاهش 6 تا 12 درجه ای دما در بعضی مناطق کشور
6 to 12 degree decrease in temperature کاهش 6 تا 12 درجه ای دما در بعضی مناطق کشور - 6 to 12 degree decrease in temperature

به گزارش آسمونی : صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی و خروجی مدل ها از امروز (18 فروردین) سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود که به تناوب تا پایان هفته در کشور فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: بر این اساس امروز در شمال غرب، غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر و در اواخر وقت در بخش های غربی دامنه های البرز مرکزی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا (19 فروردین) با تقویت سامانه بارشی گستره این ناپایداری ها به تدریج کل نیمه شمالی و جنوب غرب کشور را فرا می گیرد و سبب بارش نسبتا شدید باران در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و دامنه های البرز مرکزی می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: طی روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه (20 و 21 و 22 فروردین) این سامانه بارشی به تناوب در بیشتر مناطق کشور به جزء استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب استان های خراسان جنوبی و فارس ادامه می یابد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که سواحل دریای خزر از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه (18 تا 20 فروردین) مواج خواهد بود، گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (19 و20 فروردین) نیز به سبب نفوذ و استقرار هوای سرد در سواحل دریای خزر، دامنه های البرز، شمال غرب و شمال شرق کشور به طور میانگین دمای هوا بین 6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (19 فروردین) ابری در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق به تدریج افزایش باد و کاهش دما با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (20 فروردین) ابری همراه با بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ثبت نظر درباره «کاهش 6 تا 12 درجه ای دما در بعضی مناطق کشور»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید