هتک حرمت اماکن مقدس، موجب بدبینی مردم دنیا به مردم ایران و مذهب می‌شود

هتک حرمت اماکن مقدس، موجب بدبینی مردم دنیا به مردم ایران و مذهب می‌شود
هتک حرمت اماکن مقدس، موجب بدبینی مردم دنیا به مردم ایران و مذهب می‌شود - Desecration of holy places makes the world Pessimist of the Iranian people and religion هتک حرمت اماکن مقدس، موجب بدبینی مردم دنیا به مردم ایران و مذهب می‌شود - Desecration of holy places makes the world Pessimist of the Iranian people and religion

به گزارش آسمونی : حجت الاسلام والمسلمین محسن رهامی درباره هتک حرمت عده‌ای به حرم حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) اظهار کرد: این عده قیاس کردند که رضاخان نتوانست این اماکن مقدس را تعطیل کند ولی جمهوری اسلامی می‌خواهد این کار را انجام دهد این قیاس باطل است، زیرا رضا خان مخالف نمادهای مذهبی بود اما جمهوری اسلامی برای حفظ جان مردم به صورت موقت این اماکن را تعطیل کرده است؛ چرا که تجمعات موجب گسترش شیوع بیماری می‌شود.

وی ادامه داد: به جز اماکن مذهبی، مسابقات ورزشی و سایر تجمعات نیز تعطیل شد اما عده ای دنبال سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم هستند رهبری ، مراجع تقلید در قم و نجف رعایت توصیه های بهداشتی در این شرایط را واجب دانستند حفظ جان نیز شرعا و عقلا واجب است و جایی که حفظ صحت واجب است نباید با دستورات پزشکی مخالفت است روزه از ضروریات دین است ولی اگر با سلامتی فرد در تعارض باشد حرام است حال این که زیارت اهل بیت یک مستحب دینی است و وقتی حفظ سلامتی واجب می شود، اعمال مستحب منتفی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که اقدامات شب گذشته در قم و مشهد سوء استفاده از احساسات مذهبی و نوعی افراط گرایی دینی است که موجب برهم زدن نظم حکومتی شد خاطرنشان کرد: در سراسر دنیا مراکزی که موجب تجمع مردم می‌شود تعطیل شد حتی پاپ هم به تنهایی دعا خواند اما عده ای می خواهند اماکن مذهبی را در مقابل علم قرار دهند که این اساسا غلط است پیامبر و ائمه هیچ وقت توصیه نمی کردند کسی به پزشک مراجعه نکند حتی پیامبر از پزشکان یهودی برای معالجه مردم دعوت می کردند. قرار نیست بقاع متبرکه جای مراکز پزشکی را بگیرد علما و مراجع هم در مواقع بیماری به پزشک مراجعه می کنند و حتی برای درمان به خارج از کشور هم می روند.

رهامی همچنین خاطر نشان کرد: این اقدامات نه تنها موجب ترویج مذهب نمی شود بلکه موجب بدبینی مردم دنیا به نماد مذهب می شود. علاوه بر این که شکستن در حرم حضرت معصومه (س) هتک حرمت به این مکان مقدس است هیچ کدام از مراجع تقلید این اقدام را تایید نمی کنند این حرکات مشکوک است و موجب بدبینی مردم دنیا به مردم کشورمان و مذهب می شود.

وی در پایان گفت: دولت اعلام نکرده است که بقاع متبرکه باید کلا تعطیل شود بلکه به صورت موقت برای جلوگیری از ازدحام جمعیت تعطیل می شود. قوانین حکومت اسلامی که در راس آن یک فقیه قرار دارد برای همه واجب است. امام خمینی معتقد بود عبور از چراغ قرمز شرعا هم حرام است زیرا نقض قوانین حکومت اسلامی است.

ثبت نظر درباره «هتک حرمت اماکن مقدس، موجب بدبینی مردم دنیا به مردم ایران و مذهب می‌شود»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید