یک نشریه فرانسوی از لغو جشنواره کن 2020 خبر داد

یک نشریه فرانسوی از لغو جشنواره کن 2020 خبر داد
یک نشریه فرانسوی از لغو جشنواره کن 2020 خبر داد - A French magazine announces the cancellation of Cannes Film Festival یک نشریه فرانسوی از لغو جشنواره کن 2020 خبر داد - A French magazine announces the cancellation of Cannes Film Festival

به گزارش آسمونی : این هفته‌نامه فرانسوی اعلام کرد، تصمیم رسمی درباره لغو هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن به سبب شیوع ویروس کرونا در جلسه روز 15 آوریل بین مسئولان جشنواره و شهر کن گرفته خواهد شد و به صورت رسمی در روز 16 آوریل و در نشست خبری معرفی فیلم‌های حاضر در جشنواره اعلام می‌شود.

«لوپوئن» به نقل از یکی از اعضای هیأت مدیره جشنواره کن نوشته است: تصمیم، گرفته شده و بزرگ‌ترین رویداد سالانه هنر هفتم در سال 2020 برگزار نخواهد شد. بسیار دشوار خواهد بود که ما نتوانیم فیلم‌هایی از چین، کره، ایران و ایتالیا و پنجاه کشور دیگر را برای جشنواره انتخاب کنیم؛ چرا که می‌دانیم بازیگران و عوامل این فیلم‌ها قادر به سفر به جشنواره نخواهند بود. نمایش فیلم در سالن بیش از دو هزار نفری لومیر کن نیز بر خلاف قوانین تازه اعلام شده دولت فرانسه است و کوچک‌ترین هشداری می تواند مخاطبان جشنواره را نگران کند. ظاهرا «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی که امسال به عنوان رئیس هیأت داوران کن انتخاب شده نیز حساسیت زیادی به مسائل بهداشتی دارد و نمی‌توان تصور کرد که او دو هفته را در میان شرایط کنترل نشده بهداشتی و سلامتی حضور یابد.

خبر عدم برگزاری جشنواره کن در سال 2020 در حالی توسط این نشریه فرانسوی منتشر شده است که «پیر لسکیور» رئیس جشنواره و «تیری فرمو»، دبیر کن در آخرین مصاحبه‌های خود اعلام کرده‌اند همچنان به برگزاری این رویداد سینمایی در تاریخ اصلی خوشبین هستند و امیدوارند دوره اوج شیوع ویروس کرونا تا پایان ماه مارس به پایان برسد.

تاریخ اصلی هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن 12 تا 23 مه (23 اردیبهشت تا 3 خرداد) است.

ثبت نظر درباره «یک نشریه فرانسوی از لغو جشنواره کن 2020 خبر داد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید