بانک‌های خصوصی شیفتی شدند

بانک‌های خصوصی شیفتی شدند
بانک‌های خصوصی شیفتی شدند - Private banks are shift working بانک‌های خصوصی شیفتی شدند - Private banks are shift working

به گزارش آسمونی : در مدت گذشته با توجه به مشکلاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شد ساعت کاری ادارات و به دنبال آن بانک‌ها با تغییراتی همراه بوده است، در عین حال که بانک مرکزی برای کاهش ورود مردم به شعب تمهیداتی را در نظر گرفت که از جمله آن افزایش سقف برداشت از خودپردازها از 200 هزار به 500 هزار تومان و همچنین کارت به کارت از سه میلیون به 10 میلیون تومان بوده است.

اما به تازگی تغییرات دیگری نیز در خدمات بانکها ایجاد شده است که در همین رابطه جمشیدی - دبیر کانون بانکهای خصوصی - گفت: بانکهای خصوصی از 25 اسفند تا 16 فروردین به صورت کشیک فعالیت می کنند؛ به طوری که ساعت کاری از ساعت 8:30 تا 13 در ایام غیر تعطیل و از 9 تا 12:30 در بقیه ایام خواهد بود.

وی توضیح داد: طبق این توافق ضروری است برای جلوگیری از توقف واردات و صادرات کشور و انجام سایر تعاملات خارجی و مبادلات واحدهای ارزی ستادی و اجرایی مربوطه را تجهیز و عملیاتی کنند. همچنین حوزه‌های فناوری اطلاعات و پشتیبانی کشیک نیز به گونه‌ای اقدام کنند تا کشیک مورد نیاز برای خدمات 24 ساعته الکترونیک و سایر خدمات ضروری برقرار باشد.

 دبیر کانون بانکهای خصوصی با اشاره به دیگر خدمات جدید بانکی گفت: در تازه‌ترین تغییرات ایجاد شده دریافت کارت هدیه از 500 هزار تومان به دو میلیون تومان افزایش یافته که برای جلوگیری از جابجایی فیزیکی پول نقد اعمال شد.

به گفته وی، پرداخت وجوه نقد به وسیله خودپردازها در سقف‌های قبلی ادامه پیدا می‌کند و حداکثر وجه نقد قابل دریافت 500 هزار تومان است. این در حالی است که بانک‌ها موظف هستند ساز و کار تامین نقدینگی را بدون وقفه انجام دهند.

اما درباره وضعیت شیفت بانکهای دولتی یا تغییر ساعت فعالیت آنها فعلا اطلاعی در دست نیست.

ثبت نظر درباره «بانک‌های خصوصی شیفتی شدند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید