عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد

عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد
عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد - Supply of mask in pharmacies was released عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد - Supply of mask in pharmacies was released

به گزارش آسمونی : محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها را به شرح زیر ابلاغ کرد:

به کلیه تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، واحد‌های صنفی، شرکت‌های پخش دارویی، عرضه کننده و داروخانه‌های سراسر کشور

پیرو بخشنامه شماره 110162/655 مورخ 3/12/1398 درخصوص تامین و توزیع ماسک و باتوجه به تامین بخش مهمی از نیاز‌های مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی و لزوم تامین و توزیع این اقلام برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه‌ها موارد ذیل جهت اقدام ابلاغ می‌شود:

  1. کلیه شرکت‌های تولیدکننده ملزم به توزیع روزانه ماسک‌های سه لایه به تعداد حداقل 850 هزار عدد و ماسک‌های N95 به تعداد 85 هزار عدد صرفاً با حواله کتبی اداره کل تجهیزات هستند. میزان سهمیه هر واحد تولیدکننده جهت تامین تعداد مذکور توسط اداره کل تجهزات پزشکی تعیین و ابلاغ گردیده و در صورت لزوم به روزرسانی خواهد شد.
  2. توزیع مازاد سهمیه فوق توسط تولیدکننده و در صورت تشخیص دانشگاه‌های علوم پزشکی با هماهنگی دانشگاه مربوطه صورت می‌گیرد.
  3. کلیه واحد‌های صنفی/ شرکت‌های توزیع کننده و شرکت‌های پخش دارویی که در سامانه imed.ir ثبت شده اند مجاز به خرید و فروش انواع ماسک‌ها هستند و هرگونه خودداری از فروش موجودی‌های انبار مصداق احتکار و اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال گران در نظام کشور با مرتکبین برخورد خواهد شد.
  4. داروخانه‌های سطح شهر می‌توانند اقدام به عرضه ماسک‌های پزشکی با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه و در حد مصرف شخص متقاضی نمایند.

این بخشنامه طی نامه شماره 655/117533 مورخ 1398/12/22 به کارتابل شرکت‌ها ارسال شده است.

ثبت نظر درباره «عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید