تعویق 3ّ ماهه اقساط تسهیلات شامل کدام کسب و کار‌ها می‌شود؟

تعویق 3ّ ماهه اقساط تسهیلات شامل کدام کسب و کار‌ها می‌شود؟
تعویق 3ّ ماهه اقساط تسهیلات شامل کدام کسب و کار‌ها می‌شود؟ - Which businesses include a 3- month deferment of facility installments تعویق 3ّ ماهه اقساط تسهیلات شامل کدام کسب و کار‌ها می‌شود؟ - Which businesses include a 3- month deferment of facility installments

به گزارش آسمونی : بانک مرکزی مصادیق کسب و کارهای متاثر از شیوع کرونا را منتشر کرد. بر این اساس این دسته از کسب و کارها مجاز خواهند بود در کنار اشخاص حقیقی که وام قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند، سه قسط اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 را نپردازند.

عناوین بخش‌ها و رسته‌های کسب و کارهایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده‌اند و شامل امکان بهره مندی از تعویق پرداخت تسهیلات در اسفند 98 و دو ماهه اول سال 99 شده‌اند، به شرح زیر است:

  1. مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها (و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت)
  2. مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین‌راهی (و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)
  3. حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی
  4. دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری
  5. تولید و توزیع پوشاک
  6. تولید و توزیع کیف و کفش
  7. مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه
  8. مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
  9. مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی
  10. مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی

گفتنی است مراتب به قید فوریت به تمامی واحدهای بانک‌‏ ها و مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل می‌آید.اقساط وام های قرض الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق خواهد افتاد و بانک ها موظف به اجرای این بخشنامه هستند.

ثبت نظر درباره «تعویق 3ّ ماهه اقساط تسهیلات شامل کدام کسب و کار‌ها می‌شود؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید