کاهش 30 درصدی تردد‌ در جاده های شمالی

کاهش 30 درصدی تردد‌ در جاده های شمالی
کاهش 30 درصدی تردد‌ در جاده های شمالی - 30% reduction in traffic on the North Roads کاهش 30 درصدی تردد‌ در جاده های شمالی - 30% reduction in traffic on the North Roads

به گزارش آسمونی : علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با بیان اینکه میزان تردد‌های بین استانی کشور در روز دوشنبه نسبت به 24 ساعته گذشته رشد 10 درصدی داشته است، گفت: البته میزان تردد‌ها نسبت به شرایط عادی 10 درصد کاهش داشته است.

او افزود: مجموع کل تردد‌های بین استانی کشور در روز نوزدهم اسفند یک میلیون و 230 هزار وسیله نقلیه بوده است.

افزایش 10 درصدی تردد‌های بین شهری نسبت به 24 ساعت گذشته

آشوری به مجموع تردد ورود و خروج وسایل نقلیه در استان تهران هم اشاره کرد و افزود: در روز دوشنبه (19 اسفند) 437 هزار و 645 وسیله نقلیه از استان تهران تردد کردند (وارد یا خارج شدند) که نسبت به روز‌های عادی 4 درصد کاهش و نسبت به 24 ساعت گذشته 30 درصد رشد داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور به آمار‌های ورود و خروج استان قم هم اشاره کرد و گفت: مجموع تردد ورود و خروج وسایل نقلیه در استان قم 65 هزار 855 وسیله نقلیه بوده که نسبت به شرایط عادی 18 درصد کاهش داشته، اما نسبت به 24 ساعت گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

آشوری درباره وضعیت استان مازندران هم بیان کرد: مجموع تردد‌های ورود و خروج وسایل نقلیه به این استان در روز دوشنبه 56 هزار و 864 وسیله‌نقلیه بوده است که نسبت به روز‌های عادی 30 درصد کاهش داشته و نسبت به 24 ساعت گذشته هم 2 درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه استان گیلان هم گفت: 32 هزار و 760 وسیله نقلیه در روز دوشنبه به این استان ورود و خروج داشتند که نسبت به روز‌های عادی 40 درصد کاهش داشته است، اما نسبت به 24 ساعت گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

او با اشاره به اینکه در روزهای اخیر مسئولان بر پرهیز از سفر‌های غیرضروری تأکید کرده‌اند و خوشبختانه میزان تردد‌ها در مجموع نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است از مسافران خواست تا همچنان از انجام سفر‌های غیر ضروری به ویژه در این ایام پرهیز کنند.

آشوری یادآور شد: هیچ کدام از محور‌های شمالی و یا محور‌های اصلی کشور مسدود نیستند، اما قطعه چهار آزاد راه تهران-شمال حدفاصل مرزن‌آباد چالوس به دلیل رانش کوه مسدود شده که برای این محور هم محور جایگزین در نظر گرفته شده است.

آشوری با اشاره به اینکه میزان تماس‌های مردم و مسافران با سامانه 141 بسیار افزایش یافته است، گفت: همواره همکاران ما در این سامانه به مسافران اعلام می‌کنند که از انجام سفر‌های غیرضروری بپرهیزند.

ثبت نظر درباره «کاهش 30 درصدی تردد‌ در جاده های شمالی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید