نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت 11 درصد افزایش یافت

نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت 11 درصد افزایش یافت
نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت 11 درصد افزایش یافت - The capital's taxi fare rose 11 percent نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت 11 درصد افزایش یافت - The capital's taxi fare rose 11 percent

به گزارش آسمونی : محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در جلسه این شورا در تشریح جزئیات این «لایحه دو فوریتی» گفت: به دلیل افزایش نرخ بنزین دولت تصمیم گرفته است تا پایان سال نرخ کرایه تاکسی را 11 درصد افزایش دهد.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز در تشریح این مصوبه گفت: فرمانداری در حالی نرخ کرایه تاکسی در سال 98 را 20 درصد افزایش داد که در متن مصوبه آمده است این رقم به فرض ثابت بودن ( قیمت) حامل‌های انرژی است.

وی گفت: بعد از آنکه نرخ بنزین افزایش پیدا کرد با اینکه تاکسیرانان سهمیه داشتند، افزایش 50 درصدی ( قیمت) بنزین برای آنها غیر قابل تحمل بود؛ به همین دلیل دولت لایحه اصلاحی را ارائه کرد و بر همین اساس در نامه‌ای که اخیرا از استانداری دریافت کردیم افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی تایید شده است.

در ادامه جلسه ، حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در واکنش به این افزایش گفت: تنها 9 روز به پایان سال مانده است و نمی‌توانیم این افزایش را داشته باشیم.

محسن هاشمی در واکنش به این سخنان رسولی گفت: اگر این 11 درصد اعمال شود، سال بعد 20 درصد افزایش نرخ کرایه به این 11 درصد اضافه می‌شود.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت و کلیات این لایحه رأی مثبت دادند و بر همین اساس نرخ کرایه‌ای تاکسی تا پایان سال 11 درصد افزایش پیدا کرد.

ثبت نظر درباره «نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت 11 درصد افزایش یافت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید