بلیت هواپیما به زیر نرخ مصوب کاهش یافت

بلیت هواپیما به زیر نرخ مصوب کاهش یافت
بلیت هواپیما به زیر نرخ مصوب کاهش یافت - Airline tickets fell below the approved rate بلیت هواپیما به زیر نرخ مصوب کاهش یافت - Airline tickets fell below the approved rate

به گزارش آسمونی : شهریور ماه امسال بود که نرخ‌های جدید بلیت هواپیما از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام شد که مبنای آن ارز 11 هزار تومانی بود.

نرخ‌های جدید در دامنه قیمتی 200 تا 900 هزار تومان تعریف شد اما مسافران همیشه این گلایه را داشتند که دسترسی آنها به بلیت ارزان با نرخ های کف به خصوص در ایام پیک سفرها تقریبا  غیر ممکن است.

سازمان هواپیمایی نیز تابستان امسال با حمایت از تصمیم شرکت‌های هواپیمایی برای تعیین کف و سقف نرخ‌ها، خروج از این کف و سقف را تخلف و قابل پیگیری اعلام کرد؛ با این حال متقاضیان سفر هوایی در روزهای تعطیل و در ساعات مختلف مجبور به خرید بلیت ها در سقف قیمتی و حتی گاهی بیش از یک میلیون تومان بودند.

اکنون و با شیوع ویروس کرونا در ایران، قیمت بلیت در بسیاری از مسیرهای پرتقاضا به کف قیمت و حتی زیر نرخ مصوب رسیده است.

برای مثال اکنون قیمت بلیت پرواز تهران – مشهد هواپیمایی «آتا» برای فردا سه شنبه مبلغ 177 هزار تومان به فروش می‌رود؛ این درحالی است که در نرخ‌گذاری انجمن شرکت های هواپیمایی کف بلیت مشهد برای تهرانی‌ها 229 هزار و 400 تومان تعیین شده است.

برای همین تاریخ و در همین مسیر مسافران می‌توانند بلیت تهران - مشهد را از سه ایرلاین زاگرس، قشم ایر و ایران ایر بین 200 تا 230 هزار تومان تهییه کنند.

در مسیر تهران- کیش که معمولا جزو مسیرهای پرتقاضا و گران محسوب می شود نیز با ریزش قیمت بلیت هواپیما مواجه هستیم.

بلیت هواپیمایی کیش ایر برای فردا از تهران به مقصد کیش به قیمت 223 هزار تومان رسیده است، این درحالی است که در جدول نرخگذاری،قیمت بلیت تهران به کیش 252 هزار و 700 و سقف آن حدود یک میلیون تومان است.

هواپیمایی آتا برای همین تاریخ بلیت تهران- کیش را به قیمت 231 هزار تومان به فروش می‌رساند.

در مسیر پرتقاضای تهران به شیراز نیز وضعیت همینگونه است. مسافران برای رسیدن به شیراز با شرکت هواپیمایی کاسپین می‌توانند بلیت با نرخ 150 هزار تومان تهییه کنند و به شیراز برسند.

کف قمیت بلیت تهران - شیراز در تابستان امسال نرخ 226 هزار و 600 تومان تعیین شد.

در مسیرهای تهران به قشم، بندرعباس، ساری، یزد ، ارومیه، تبریز و بوشهر نیز شرایط همینگونه است و مسافران می‌توانند زیر نرخ های مصوب بلیت هواپیما برای رسیدن به مقصد تهیه کنند.

ثبت نظر درباره «بلیت هواپیما به زیر نرخ مصوب کاهش یافت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید