3 هزار خودرو در مبادی ورودی گیلان پایش ویروس کرونا شدند

3 هزار خودرو در مبادی ورودی گیلان پایش ویروس کرونا شدند
3 هزار خودرو در مبادی ورودی گیلان پایش ویروس کرونا شدند - 3,000 cars were checked for coronavirus at the entrance of Guilan 3 هزار خودرو در مبادی ورودی گیلان پایش ویروس کرونا شدند - 3,000 cars were checked for coronavirus at the entrance of Guilan

به گزارش آسمونی : مهدی ولی پور با اشاره به هدف تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر با حضور در مبادی ورودی استان گیلان، اظهار کرد: تیم جمعیت هلال احمر شهرستان های آستارا، رودسر و رودبار در مبادی ورودی شهرها با همراهی مراکز بهداشت و نیروی انتظامی در نقاط مذکور استقرار یافتند.

وی با اشاره به ارائه خدمات تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان نسبت به خودروهایی که قصد ورود به گیلان را دارند، عنوان کرد: طرح پایش تب سنجی، ارائه هشدارهای ایمنی و خطرهای ویروس کرونا به خودروهایی که قصد سفر به استان دارند، از جمله اقداماتی است که توسط تیمه ای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گیلان انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به تعداد خودروهایی که طی 24 ساعت اخیر مورد پایش تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی توسط جمعیت هلال احمر قرار گرفته اند، گفت: طی 24 گذشته، حدود 3000 خودروی سرنشین دار در مبادی ورودی گیلان از خدمات تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بهره مند شده اند.

ولی پور با اشاره به سم پاشی، گندزدایی و ضدعفونی سازی روستاها و اماکن پرخطر روستایی استان گیلان، تصریح کرد: سم پاشی، گندزدایی، ضد عفونی کردن سوپرمارکت ها، مساجد، مدارس، خانه های بهداشت و نانوایی ها به همت جوانان و داوطلبان خانه های هلال جمعیت هلال احمر جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا صورت گرفته است.

وی با اشاره به حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر در فرودگاه سردار جنگل رشت جهت پایش مسافرین گفت: طرح پایش مسافرین و تب سنجی در فرودگاه سردار جنگل رشت از مسافران ورودی به شهر رشت توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر با همکاری و همراهی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی(اورژانس) نیز انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از آمادگی شعب و پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: آماده باش 16 شعبه و 25 پایگاه و پست امداد و نجات برای ارائه خدمات و امدادرسانی و ارائه آموزش های لازم از طریق فضای مجازی جمعیت به داوطلبان و امدادگران و جوانان از اقدامات هشدار و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر استان گیلان در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است.

وی به ارائه خدمات داروخانه جمعیت هلال احمر استان گیلان اشاره کرد و گفت: توزیع داروهای تخصصی و ارائه خدمات دارویی و بهداشتی توسط داروخانه جمعیت هلال احمر استان گیلان جهت رفاه حال شهروندان و هم استانی های عزیزمان فعالیت می کند.

ولی پور با اشاره آموزش پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از طریق تماس با سامانه 112(جمعیت هلال احمر) یادآور شد: مردم عزیز استان گیلان می توانند از طریق تماس با سامانه 112 و با وارد کردن کلید شماره سه از آموزش پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بهره مند شوند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان گیلان، هموطنان گرامی از سفر به استان گیلان خودداری کنند.

ثبت نظر درباره «3 هزار خودرو در مبادی ورودی گیلان پایش ویروس کرونا شدند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید