کروناویروس در کره جنوبی به وضعیت قرمز رسید

کروناویروس در کره جنوبی به وضعیت قرمز رسید
کروناویروس در کره جنوبی به وضعیت قرمز رسید - Coronavirus has become Red State in South Korea کروناویروس در کره جنوبی به وضعیت قرمز رسید - Coronavirus has become Red State in South Korea

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، کره جنوبی روز شنبه به دنبال اعلام «وضعیت قرمز» شیوع ویروس کرونا از شهروندان خواست در خانه هایشان بمانند.

این کشور در حالی این هشدار را مطرح کرد که تعداد مبتلایان جدید اعلام شده به ویروس کرونا از روز گذشته تا امروز 813 نفر بوده و در کل تعداد مبتلایان 3150 نفر اعلام شده‌ است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کره‌ جنوبی با افزایش چشمگیری روبه‌رو بوده است. اخرین آمار مرگ و میر این کشور 17 نفر بوده و روزانه تعداد مبتلایان رو به افزایش است. اولین فرد مبتلا در این کشور در 20 ژانویه (30 دی) اعلام شد.

معاون وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد: «از شما می‌خواهیم در هیچ برنامه‌ عمومی، گردهمایی‌ مذهبی و اعتراضی شرکت نکنید. به وضعیت قرمز شیوع ویروس رسیده‌ایم. لطفا در خانه بمانید و از تماس با بقیه افراد خودداری کنید.»

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کره بیان کرد 657 مورد جدید مبتلا به این ویروس در روز گذشته از کلیسای شهر دئگو در جنوب‌ شرقی این کشور بوده که به عنوان مرکز اصلی شیوع این ویروس نیز گزارش شده و 79 نفر نیز از استان جئونسانگنام بوده‌اند.

ثبت نظر درباره «کروناویروس در کره جنوبی به وضعیت قرمز رسید»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید