دستگیری عامل انتشار شایعات پیرامون کرونا ویروس در شیراز

دستگیری عامل انتشار شایعات پیرامون کرونا ویروس در شیراز
دستگیری عامل انتشار شایعات پیرامون کرونا ویروس در شیراز - Arrests of Coronavirus rumors spread in Shiraz دستگیری عامل انتشار شایعات پیرامون کرونا ویروس در شیراز - Arrests of Coronavirus rumors spread in Shiraz

به گزارش آسمونی : سرهنگ حشمت سلیمانی سه شنبه ششم اسفند به خبرنگاران گفت: با پایش مطالب منتشر شده در فضای مجازی توسط پلیس فتا، فردی که اقدام به انتشار شایعات در شبکه‌های اجتماعی پیرامون بیماری کروناویروس جدید می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این فرد مطالب گسترده‌ای مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و همچنین بستری شدن چند بیمار مبتلا به این ویروس در معروف‌ترین بیمارستان این شهر منتشر کرده بود.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مطالب منتشر شده در این خصوص را خلاف واقع و کذب اعلام و تاکید داشت که چنین مطالبی موجب نگرانی عمومی می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه اقدام فرد دستگیر شده از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی بوده است، گفت: پس از شناسایی هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا، این فرد به دستگاه قضایی معرفی شد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند.

وی افزود: از همه شهروندان عزیز انتظار می‌رود برای اطلاع از صحت و سقم اخبار، به خبرگزاری‌های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه کرده و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

سلیمانی اضافه کرد: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را طی تماس با شماره تلفن 07121827805 اطلاع دهند یا گزارش خود را از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

ثبت نظر درباره «دستگیری عامل انتشار شایعات پیرامون کرونا ویروس در شیراز»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید