ضدعفونی کردن خیابان‌های رشت برای مقابله با ویروس کرونا

ضدعفونی کردن خیابان‌های رشت برای مقابله با ویروس کرونا
ضدعفونی کردن خیابان‌های رشت برای مقابله با ویروس کرونا - Disinfecting the streets of Rasht to fight the Coronavirus ضدعفونی کردن خیابان‌های رشت برای مقابله با ویروس کرونا - Disinfecting the streets of Rasht to fight the Coronavirus

به گزارش آسمونی : شهرام مومنی گفت: برای مقابله با کرونا ویروس اماکن عمومی، ایستگاه های اتوبوس، دستگاه‌های خودپرداز، مبلمان شهری و ... ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: این موادی که همکاران ما برای ضدعفونی در حال استفاده هستند، سمی نیستند و از مخلوطی نظیر آب، وایتکس و الکل تهیه می‌شوند.

مومنی خاطرنشان کرد: آتش نشانی رشت برای پاکسازی شهر رشت هر شب ساعت 11 محلول ضد عفونی کننده شامل یک لیتر وایتکس، یک لیتر الکل، و 15 لیتر آب سرد را در مخازن برای سم پاشی ایستگاه های اتوبوس و نیمکت های شهری استفاده می کند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با بیان اینکه مواد ضدعفونی کننده‌ای که استفاده می‌شود اصلا خطرناک نیستند و شهروندان اصلا به شایعات توجه نکنند.

وی افزود: دلیل استفاده از این مواد در شب این است که خیابان‌ها خلوت‌تر هستند و مردم تردد کمتری دارند، بنابراین انجام خدمات سریعتر صورت می‌گیرد.

مومنی گفت: برای شستشوی اتوبوس‌های درون شهری نیز از موادضدعفونی کننده استفاده می‌شود و انجام این امر طبق نشست هایی که با امور بهداشت استان داشتیم منجر به پیشگیری از ویروس خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هر 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در حال آماده‌باش کامل هستند، گفت: این ایستگاه ها به علاوه ایستگاه مرکزی رشت موظف هستند عملیات ضدعفونی مکان های عمومی را انجام دهند.

ثبت نظر درباره «ضدعفونی کردن خیابان‌های رشت برای مقابله با ویروس کرونا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید