نرخ ابتلا به HPV در کشور 5 تا 9 درصد

نرخ ابتلا به HPV در کشور 5 تا 9 درصد
نرخ ابتلا به HPV در کشور 5 تا 9 درصد - HPV morbidity rate in the country range from 5 to 9 percent نرخ ابتلا به HPV در کشور 5 تا 9 درصد - HPV morbidity rate in the country range from 5 to 9 percent

به گزارش آسمونی : دکتر رضا ملک‌زاده با بیان اینکه نرخ ابتلا به HPV در ایرانیان- بر اساس مطالعه‌ای که در 5 یا 6 استان کشور انجام شده- حدود 5 تا 9 درصد است، گفت: قطعاً فکر می‌کنیم واکسنی که لازم است در ایران داشته باشیم، واکسن HPV است. بر روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده و آن را پیگیری کردیم. خوشحال هستیم که بگوییم واکسن HPV آماده شده و در حال آزمایش آن بر روی گروهی از خانم‌ها هستیم. بر این اساس می‌توانیم از مؤثر بودن و بی‌ضرر بودن این واکسن اطمینان حاصل کرده و همچنین آن را با نمونه خارجی مقایسه کنیم.

وی در پاسخ به اینکه چند درصد موارد ابتلا به HPV جزو موارد بدخیم به حساب می‌آیند، توضیح داد: این یک بحث جداگانه است. نرخی که اعلام شد مربوط به کسانی است که ویروس HPV در خون آن‌ها وجود داشته و آزمایش خون مربوط به این ویروس در آن‌ها مثبت بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: اگر در مورد سرطان دهانه رحم بپرسید، این نوع سرطان که در بسیاری از کشورهای دنیا جزو پنج سرطان اول است، خوشبختانه در ایران جزو 15 سرطان اول (سرطان‌های دارای بیشترین تعداد مبتلایان) هم نیست. این موضوع به اعتقادات مذهبی ایرانیان و روابط در چارچوب خانواده برمی گردد. البته با توجه به آنکه سن ازدواج در ایران بالا رفته است، ممکن است در  آینده در معرض بالا رفتن آمار مبتلایان به سرطان دهانه رحم باشیم.

ثبت نظر درباره «نرخ ابتلا به HPV در کشور 5 تا 9 درصد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید