پزشک چینی افشاگر ویروس کرونا درگذشت

پزشک چینی افشاگر ویروس کرونا درگذشت
پزشک چینی افشاگر ویروس کرونا درگذشت - Chinese doctor who disclosed corona virus died پزشک چینی افشاگر ویروس کرونا درگذشت - Chinese doctor who disclosed corona virus died

به گزارش آسمونی : دکتر لی ونلیانگ پزشک 34 ساله چینی که برای نخستین بار خبر از ویروس جدید کرونا داده بود خودش بر اثر بیماری ناشی از این ویروس درگذشت.

این پزشک که خودش متخصص چشم بود، برای نخستین بار گزارش داده بود که متوجه یک ویروس خطرناک مشابه سارس شده است.

چهار روز بعد از انتشار خبر توسط این پزشک، پلیس چین وی را متهم به شایعه‌پراکنی کرده بود. او چند روز پیش اعلام کرده بود که مبتلا به ویروس کرونا شده است و ساعاتی پیش بر اثر این بیماری درگذشت.

در گزارش‌هایی که بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان نیز آن را منتشر کرده بودند، گفته شده بود که در اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه، پزشکی به نام لی ون لیانگ که در بیمارستان مرکزی ووهان خدمت می‌کرد با معاینه موارد ابتلای به نوعی بیماری شبیه سارس و انجام آزمایش‌های مربوطه، شیوع نوع جدیدی ویروس را به اطلاع همکارانش رساند.

پلیس چین به دکتر لی هشدار داده بود که از انتشار چنین اخباری خودداری کند و در غیر اینصورت به تشویش اذهان عمومی متهم خواهد شد و تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

دکتر لی، که 34 سال داشت، به شبکه سی‌ان‌ان آمریکا گفته بود که روز شنبه تایید شد که خود او نیز به این بیماری مبتلا شده است.

ثبت نظر درباره «پزشک چینی افشاگر ویروس کرونا درگذشت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید