تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هوایی در وقوع سوانح تاثیرگذار است

تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هوایی در وقوع سوانح تاثیرگذار است
تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هوایی در وقوع سوانح تاثیرگذار است - plane Spare Parts Sanctions and old Air Fleet Affect Accidents تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هوایی در وقوع سوانح تاثیرگذار است - plane Spare Parts Sanctions and old Air Fleet Affect Accidents

به گزارش آسمونی : سید ابوالفضل موسوی با اشاره به حوادثی که در ایرلاین‌های هوایی در روزهای اخیر رخ داد، بیان کرد: کمیسیون عمران مجلس پس از تعطیلات مجلس و برگزاری انتخابات این موضوع را در کمیسیون عمران بررسی می‌کند تا اگر نیاز بود سازمان هواپیمایی کشوری مجددا گزارشی را ارائه کند.

نماینده مردم یزد در مجلس در ادامه اظهار کرد: ناوگان هوایی کشور ما 25 سال سن دارد و بعد از برجام با خرید چند هواپیما سن آن به 23 سال کاهش یافت اما واقعیت این است که ما در تحریم به سر برده و قطعات هواپیما در اختیار کشور قرار نمی‌گیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحریم قطعات یدکی هواپیما بر سوانح هوایی تاثیر گذاشته است و ما می توانیم به مجامع بین المللی حقوقی در این خصوص شکایت کنیم. سازمان هواپیمایی کشوری در این مدت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در حد توان قطعات داخلی را جایگزین کند و در حد توان کار جلو رفته است اما موفق به تامین 100 درصدی قطعات در داخل نشده‌ایم.

موسوی در پایان افزود: شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه نقش آفرینی‌های قابل توجهی داشتند اما همچنان در برخی از قطعات به خارج وابسته هستیم که عدم تامین آنها و فرسوده بودن ناوگان هوایی کشور در وقوع این حوادث موثر است. کمیسیون عمران این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

ثبت نظر درباره «تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هوایی در وقوع سوانح تاثیرگذار است»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید